Oprawa graficzna albumu POP, jak sugeruje sam tytuł, nawiązuje do pop artu. Kwadratowa okładka podzielona jest na 4 mniejsze kwadraty. W każdym z nich znalazł się portret jednego z członków zespołu. W kadrze mieszczą się tylko ich twarze - od brwi do brody. Zdjęcia muzyków zostały obrobione komputerowo tak, aby przypominały obrazy wykonane metodą sitodruku.  Każde ze zdjęć utworzone jest z bieli, plamek czerni i jeszcze jednego koloru. Białe są miejsca, gdzie na twarze pada światło. W lewym górnym rogu umieszczone jest zdjęcie basisty, Adama Claytona. Jego portret jest niebieski. Na prawo od niego znajduje się żółty -wzdłuż linii twarzy i nosa - portret Bono. Pod nim czerwone w niektórych partiach zdjęcie The Edge’a. Ostatni kwadrat wypełnia podobizna Larry’ego Mullena, na której użyto koloru zielonego.

U2

Wykonawca: U2
Okładka: Pop

Tagi: , ,

Pop

1997

Oprawa graficzna albumu POP, jak sugeruje sam tytuł, nawiązuje do pop artu. Kwadratowa okładka podzielona jest na 4 mniejsze kwadraty. W każdym z nich znalazł się portret jednego z członków zespołu. W kadrze mieszczą się tylko ich twarze – od brwi do brody. Zdjęcia muzyków zostały obrobione komputerowo tak, aby przypominały obrazy wykonane metodą sitodruku. 

Każde ze zdjęć utworzone jest z bieli, plamek czerni i jeszcze jednego koloru. Białe są miejsca, gdzie na twarze pada światło. W lewym górnym rogu umieszczone jest zdjęcie basisty, Adama Claytona. Jego portret jest niebieski. Na prawo od niego znajduje się żółty -wzdłuż linii twarzy i nosa – portret Bono. Pod nim czerwone w niektórych partiach zdjęcie The Edge’a. Ostatni kwadrat wypełnia podobizna Larry’ego Mullena, na której użyto koloru zielonego.

Na środku okładki, w miejscu, w którym stykają się rogi wszystkich 4 portretów, umieszczony jest minimalistyczny napis U2 POP. Większość liter napisu jest biała. jedynie cyfra 2, która znalazła się na jasnym tle, wydrukowana została na czarno. 

Album Pop zapoczątkował trasę koncertową PopMart Tour. W czasie tej trasy, 12 sierpnia 1997 roku, zespół U2 po raz pierwszy wystąpił w Polsce.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Discotheque
 2. Do You Feel Loved
 3. Mofo
 4. If God Will Send His Angels
 5. Staring at the Sun
 6. Last Night on Earth
 7. Gone
 8. Miami
 9. The Playboy Mansion
 10. If You Wear that Velvet Dress
 11. Please
 12. Wake Up Dead Man