Na okładce znalazło się czarno-białe zdjęcie przedstawiające gitarzystę U2. The Edge stoi w smudze światła padającego z reflektora i  rozświetlającej czarne tło. Na tle świetlistej plamy wyraźnie rysuje się sylwetka lekko pochylonego, skupionego na grze Evansa. Postać przesunięta jest w stronę prawego dolnego rogu okładki i zajmuje jej większą część. The Edge stoi na ugiętych nogach, lewym profilem do widza. Na głowie ma kapelusz z  szerokim rondem, w którym często pojawiał się na przełomie lat 80. i 90. Widoczna jest lewa dłoń trzymająca gryf gitary. Resztę instrumentu Edge zasłania tułowiem. 

U2

Wykonawca: U2
Okładka: Rattle and Hum

Rattle and Hum

1998

Rattle and Hum jest szóstym albumem irlandzkiej grupy U2. Płyta zawiera mieszankę nagrań studyjnych i koncertowych. Na okładce znalazło się czarno-białe zdjęcie przedstawiające gitarzystę U2. The Edge stoi w smudze światła padającego z reflektora i  rozświetlającej czarne tło. Na tle świetlistej plamy wyraźnie rysuje się sylwetka lekko pochylonego, skupionego na grze Evansa. Postać przesunięta jest w stronę prawego dolnego rogu okładki i zajmuje jej większą część. 

The Edge stoi na ugiętych nogach, lewym profilem do widza. Na głowie ma kapelusz z  szerokim rondem, w którym często pojawiał się na przełomie lat 80. i 90. Widoczna jest lewa dłoń trzymająca gryf gitary. Resztę instrumentu Edge zasłania tułowiem. 

W pierwszej chwili wydaje się, że jest on jedyną postacią przedstawioną na fotografii. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu się można dostrzec, że reflektorem oświetlającym gitarzystę steruje Bono. Sylwetka wokalisty ukryta jest w cieniu. Światło reflektora oświetla tylko jego twarz, fragment prawego barku oraz kapelusz o nieco kowbojskim fasonie. 

Zdjęcie zostało wykonane w studiu fotograficznym, jednak zainspirowane zostało podobną sceną, która wydarzyła się w czasie jednego z występów zespołu, kiedy Bono zwrócił lampę w  stronę gitarzysty grającego solówkę.

Fotografia The Edge’a i Bono wypełnia mniej więcej ⅔ okładki. Lewy bok okładki pozostał wolny, pokryty jednolitym czarnym tłem. To tam, mniej więcej w połowie wysokości okładki, umieszczono żółty napis z tytułem płyty. Tytuł zapisany jest w dwóch linijkach. W górnej znalazło się słowo „Rattle”, w dolnej pozostałe dwa wyrazy, z których słowo „Hum” zapisane jest standardowo, a „And” przekręcone o 90 stopni. W prawym górnym rogu okładki znajduje  się malutki biały napis U2. 

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Helter Skelter
 2. Van Diemen’s
 3. Desire
 4. Hawkmoon 269
 5. All Along the Watchtower
 6. I Still Haven’t Found What I’m Looking For
 7. Freedom for My People
 8. Silver and Gold
 9. Pride (In the Name of Love)
 10. Angel of Harlem
 11. Love Rescue Me
 12. When Love Comes to Town
 13. Heartland
 14. God Part II
 15. The Star Spangled Banner
 16. Bullet the Blue Sky
 17. All I Want Is You