Na czarnym tle widnieją cztery zielone, pokryte kolcami łodygi, najprawdopodobniej róży. Są idealnie proste, ustawione w równych odstępach i mienią się metaliczną poświatą – takie fragmenty kwiatów z tego i nie z tego świata. W prawym górnym rogu i w lewym dolnym widnieją natomiast nazwa zespołu i tytuł płyty. Oba napisy są pomarańczowe i oba zakomponowane dokładnie tak samo. Wyrazy biegną wzdłuż krawędzi obwoluty odwzorowując jej narożniki. I tak: Type’o jest napisane w poziomie, a Negative biegnie już pionowo w dół, litery są przy tym odwrócone w prawo o 90 stopni. Także tytuł jest podzielony na dwie części. Słowo „October” jest zapisane w poziomie, ale litery są do góry nogami. „Rust”, biegnie natomiast pionowo w górę, a litery są znowu odwrócone o 90 stopni, tyle, że tym razem w lewą stronę.

Type O’Negative

Wykonawca: Type O'Negative
Okładka: October Rust

October Rust

1996

Jeśli ktoś lubi jesień i ciężką, melodyjną muzykę, ten album przekona go od razu. Jeśli ktoś nie przepada za jesienią, po wysłuchaniu tej płyty ma szansę zmienić swoje zapatrywania. Bo wydawnictwo jest niezwykle klimatyczne, wciągające, wręcz narkotyczne. I smutne tą jesienną, snującą się, otumanioną mgłami nostalgią.

„October Rust” nie opowiada jednak o jesieni, chociaż muzyka i tytuł mogłyby to sugerować. Piosenki autorstwa Petera Steele’a skupiają się na relacjach damsko-męskich – sporo w nich tęsknoty, marzeń i rozczarowań i oczywiście sporo w nich miłości, bogatej w erotykę, czasami wręcz perwersyjną.

Okładka albumu jest bardzo prosta. Na czarnym tle widnieją cztery zielone, pokryte kolcami łodygi, najprawdopodobniej róży. Są idealnie proste, ustawione w równych odstępach i mienią się metaliczną poświatą – takie fragmenty kwiatów z tego i nie z tego świata. W prawym górnym rogu i w lewym dolnym widnieją natomiast nazwa zespołu i tytuł płyty. Oba napisy są pomarańczowe i oba zakomponowane dokładnie tak samo. Wyrazy biegną wzdłuż krawędzi obwoluty odwzorowując jej narożniki. I tak: Type’o jest napisane w poziomie, a Negative biegnie już pionowo w dół, litery są przy tym odwrócone w prawo o 90 stopni. Także tytuł jest podzielony na dwie części. Słowo „October” jest zapisane w poziomie, ale litery są do góry nogami. „Rust”, biegnie natomiast pionowo w górę, a litery są znowu odwrócone o 90 stopni, tyle, że tym razem w lewą stronę.

October Rust to sam środek wydawniczych śladów Type O’Negative. Zespół już nie istnieje, został rozwiązany w 2010 roku po śmierci lidera Petera Steele’a (właściwie Petrusa Thomasa Ratajczyka). Wokalista polskiego pochodzenia zmarł nagle w wieku zaledwie 48 lat, a przyczyną śmierci był tętniak aorty powstały najprawdopodobniej w wyniku nadużywania alkoholu i narkotyków. Ogłaszając rozwiązanie grupy pozostali muzycy Type O’Negative nie kryli, że istnienie zespołu bez Petera Steele’a nie miałoby najmniejszego sensu.  

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy

Lista utworów:

 1. Bad Ground
 2. Untitled
 3. Love You To Death
 4. Be My Druidess
 5. Green Man
 6. Red Water
 7. My Girlfriend’s Girlfriend
 8. Die With Me
 9. Burnt Flowers Fallen
 10. In Praise Of Bacchus
 11. Cinnamon Girl
 12. The Glorious Liberation Of The People’s
 13. Wolf Moon
 14. Haunted
 15. Untitled