Okładką jest fotografia, która wygląda jak zdjęcie z lat osiemdziesiątych, wykonane aparatem natychmiastowym. Ponieważ pierwsze aparaty natychmiastowe produkowała firma Polaroid, do dziś takie zdjęcia potocznie nazywa się polaroidami. Fotografia natychmiastowa była popularna w drugiej połowie dwudziestego wiek

Taylor Swift

Wykonawca: Taylor Swift
Okładka: 1989

1989

 2014 rok

Okładką jest fotografia, która wygląda jak zdjęcie z lat osiemdziesiątych, wykonane aparatem natychmiastowym. Ponieważ pierwsze aparaty natychmiastowe produkowała firma Polaroid, do dziś takie zdjęcia potocznie nazywa się polaroidami. Fotografia natychmiastowa była popularna w drugiej połowie dwudziestego wieku. Jej popularność zaczęła maleć wraz z rozpowszechnieniem się aparatów cyfrowych. Dziś znów zyskuje popularność.

Zdjęcia wykonane tą techniką łatwo rozpoznać po kilku cechach charakterystycznych. Chociaż mogą występować w różnych formatach, często są kwadratowe. Zwykle obraz otoczony jest grubą białą ramką, która na dole jest trochę grubsza niż na górze i na bokach. Kolory na zdjęciach natychmiastowych bywają przytłumione, a obraz nie jest idealnie ostry, co nadaje zdjęciu pewnej miękkości.

Fotografia, która znalazła się na okładce płyty, od razu przywołuje skojarzenia z takimi właśnie zdjęciami. Obraz jest odrobinę nieostry. Kolory, jak na wielu starszych fotografiach, są lekko spłowiałe, ciepłe, dają wrażenie, jakbyśmy oglądali zdjęcie przez żółte lub jasnobrązowe szkło.

Zdjęcie przedstawia Taylor Swift. W kadrze znalazła się tylko część sylwetki piosenkarki – od połowy twarzy do talii.

Kobieta stoi oparta o gładkie jasne tło. Ponieważ kolory na fotografii są zamglone i pożółkłe, tło wydaje się beżowe, ale w rzeczywistości mogło być jaśniejsze, prawie białe. Jasne włosy Taylor są spięte z tyłu. Widać tylko pojedyncze dłuższe pasma opadające na kark i ramiona oraz dłuższe kosmyki asymetrycznej grzywki na lewym policzku. Usta dziewczyny pomalowane są jasnoczerwoną szminką. Piosenkarka nie uśmiecha się, ale ma lekko otwarte usta. Pomiędzy rozchylonymi wargami lśnią białe zęby.

Ręce trzyma opuszczone wzdłuż tułowia. Ubrana jest w bluzę z białą lamówką przy dekolcie i z białymi rękawami. Przód bluzy jest niebieski i nadrukowane jest na nim zdjęcie przedstawiające mewy wzbijające się w powietrze. Zdjęcie ptaków zostało zrobione z ziemi, mewy sfotografowano od dołu, a więc widoczne są ich białe brzuszki i ciemne końcówki skrzydeł.

Na dole białej ramki otaczającej fotografię umieszczony jest odręczny napis „T.S. 1989”. Napis jest wykonany czarnym flamastrem. Są to inicjały oraz rok urodzenia piosenkarki.

Po wydaniu albumu artystka zorganizowała kilka prywatnych odsłuchów swej płyty. Odbywały się one w domach piosenkarki, a ich uczestnikami byli fani jej muzyki. Taylor Swift jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na świecie. Jej płyty rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy, a wydawane na singlach piosenki zostały kupione w liczbie ponad 150 milionów. Jest zdobywczynią wielu muzycznych nagród, to ona, jako jedyna kobieta na świecie, zdobyła trzykrotnie nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy album roku”. Swift, chociaż nagrywa z zespołem i układa piosenki z innymi twórcami, jest muzycznie samowystarczalna, gra na wielu instrumentach, sama pisze teksty, niejednokrotnie też sama produkowała własne nagrania.

Lista utworów:

 1. Welcome To New York
 2. Blank Spaces
 3. Style
 4. Out Of The Woods
 5. All You Had To Do Was Stay
 6. Shake It Off
 7. I Wish You Would
 8. Bad Blood
 9. Wildest Dreams
 10. How You Get The Girl
 11. This Love
 12. I Know Places
 13. Clean