Okładka podzielona na cztery kolorowe kwadraty. W każdym z nich portret poszczególnych członków zespołu

Queen

Wykonawca: Queen
Okładka: Hot Space

Tagi: , ,

+audiodeskrypcja

„Hot Space”

1982 r.

Okładka podzielona jest na cztery kwadraty jednakowej wielkości. W każdym z kwadratów znajduje się uproszczony portret jednego z członków zespołu. Kolory na okładce są bardzo nasycone, intensywne. Kolorystyka okładki i układ kwadratów przypominają obrazy w stylu pop-art.

Lewy górny kwadrat jest czerwony. Widnieje w nim portret Freddy’ego Mercury’ego namalowany ostrą kreską w kolorze granatu. Muzyk przedstawiony jest en face. Rysunek jest pozbawiony detali. Wyraźne zaznaczone są tylko włosy, oczy, wąsy i podbródek wokalisty.

W prawym górnym rogu umieszczony jest kwadrat niebieski, na którym na czerwono przedstawiony został wizerunek basisty – Johna Deacona. Zaznaczona jest jego linia włosów, owal twarzy i nos. Na portrecie muzyk ma tylko jedno – lewe – oko.

W prawym dolnym rogu znajduje się żółty kwadrat z szarym portretem Briana Maya. Gitarzysta znany jest z burzy długich, kręconych włosów i to właśnie jego charakterystyczna fryzura jest najlepiej widocznym elementem rysunku.

W ostatnim kwadracie, na zielonym tle, namalowana została różowa podobizna Rogera Taylora. Jest on przedstawiony z popularną w latach 80. fryzurą, w której włosy z przodu głowy były ostrzyżone dość krótko, a z tyłu opadały na kark i ramiona.

Na górze okładki, pomiędzy portretami Freddy’ego Mercury’ego i Johna Deacona, znajduje się biały napis Queen. Nazwa zespołu wydrukowana jest prostą, wyraźną czcionką. Pod nią znajduje się tytuł płyty. Ten napis jest mniejszy i wyraźnie przekrzywiony, a czcionka przypomina niezbyt ozdobne pismo odręczne.

Płyta nie została na początku najlepiej przyjęta przez fanów i krytyków. Nie ma co kryć – różniła się od wcześniejszych dokonań, wyraźnie pobrzmiewają na niej dźwięki disco i funk. I chociaż grupa zawsze mieszała różne style, na taką mieszankę najwyraźniej niewielu było przygotowanych. A jednak to z tej właśnie płyty pochodzi utwór „Under pressure”, który, jako drugi w historii zespołu Queen, znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Staying Power
 2. Dancer
 3. Back Chat
 4. Boby Language
 5. Action This Day
 6. Put Out The Fire
 7. Life Is Real (Song For Lennon)
 8. Calling All Girls
 9. Las Palabras De Amor (The Words Of Love)
 10. Cool Cat
 11. Under Pressure