popiersie mężczyzny, którego toPopiersie mężczyzny z różową głową. Napis grubą czcionką Młynarski Plays Młynarski

Młynarski plays Młynarski

Wykonawca: Jan Młynarski
Okładka: Młynarski plays Młynarski

Ogromnie elegancko jest ubrana ta postać, ale nie sposób powiedzieć, kogo ona przedstawia. Na okładce płyty zespołu Młynarski plays Młynarski widnieje jedynie graficzno-fotograficzne popiersie mężczyzny, którego tożsamość pozostaje w sferze domysłów. Wszystko przez głowę: jest ona widoczna jako różowa owalna plama, pozbawiona detali mimicznych. Nie zostało zaznaczone zupełnie nic – nie ma oczu, nosa, ust; nie ma niczego, co pozwalałoby na choćby najbardziej przybliżoną identyfikację. Różowa głowa, odcięta krawędzią okładki na wysokości czoła, jest osadzona na tułowiu. Sprawia ono wrażenie wyciętego ze zdjęcia. I tu wchodzimy w przestrzenie elegancji – okładkowa postać ma na sobie białą marynarkę, białą koszulę i czarną muchę, a w butonierce tkwi czerwona róża. Postać zajmuje zdecydowaną większość kadru obwoluty, tło – widoczne jedynie po bokach głowy i szyi – jest gładkie i szare.

Na przodzie okładki nie ma tytułu płyty, jest za to nazwa zespołu. Została ona napisana wielkimi, mocno zgeometryzowanymi literami i umieszczona na postaci, tuż pod muchą. Napis jest rozbity na trzy wersy, a same słowa przyciągają uwagę. Dzieje się tak z dwóch powodów – po pierwsze są czarne, mocno więc kontrastują z białym tłem koszuli i marynarki. Po drugie zaś – są napisane niezwykłą czcionką, przywodzącą na myśl różne figury geometryczne. Każda litera została zbudowana na bazie kwadratu, z którego usunięto jakiś fragment. I tak „M” wygląda jak kwadrat z wyciętym u góry trójkątem albo jak składająca się z dwóch zębów korona. Ten sam krój powtarza litera „K”, tyle tylko, że wycięcie znajduje się z boku. Litera „A” to po prostu wycięty z kwadratu trójkąt, litera „I” to prostokąt, a w „R” – kwadrat pozbawiono drobnych fragmentów u góry i z boku.

Młynarski plays Młynarski to zespół powstały w 2010 roku. Na czele grupy stoi Jan Młynarski, perkusista i wokalista, syn Wojciecha Młynarskiego. W grupie znalazła się również między innymi Gaba Kulka, która śpiewa większość zamieszczonych na płycie piosenek. A te w całości pochodzą z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, zostały jednak zaaranżowane nieco inaczej, z bogatszym instrumentarium i, oczywiście, inaczej zaśpiewane. Całość znakomicie wysokiej próby.

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy