. Na okładce płyty zespołu Młynarski plays Młynarski widnieje jedynie graficzno-fotograficzne popiersie mężczyzny, którego tożsamość pozostaje w sferze domysłów. Wszystko przez głowę: jest ona widoczna jako różowa owalna plama, pozbawiona detali mimicznych. Nie zostało zaznaczone zupełnie nic – nie ma oczu, nosa, ust; nie ma niczego, co pozwalałoby na choćby najbardziej przybliżoną identyfikację. Różowa głowa, odcięta krawędzią okładki na wysokości czoła, jest osadzona na tułowiu. Sprawia ono wrażenie wyciętego ze zdjęcia. I tu wchodzimy w przestrzenie elegancji – okładkowa postać ma na sobie białą marynarkę, białą koszulę i czarną muchę, a w butonierce tkwi czerwona róża. Postać zajmuje zdecydowaną większość kadru obwoluty, tło - widoczne jedynie po bokach głowy i szyi - jest gładkie i szare.

Młynarski plays Młynarski

Wykonawca: Młynarski plays Młynarski
Okładka: Rebeca nie zejdzie dziś na kolację

Rebeca nie zejdzie dziś na kolację

2010

Ogromnie elegancko jest ubrana ta postać, ale nie sposób powiedzieć, kogo ona przedstawia. Na okładce płyty zespołu Młynarski plays Młynarski widnieje jedynie graficzno-fotograficzne popiersie mężczyzny, którego tożsamość pozostaje w sferze domysłów. Wszystko przez głowę: jest ona widoczna jako różowa owalna plama, pozbawiona detali mimicznych. Nie zostało zaznaczone zupełnie nic – nie ma oczu, nosa, ust; nie ma niczego, co pozwalałoby na choćby najbardziej przybliżoną identyfikację. Różowa głowa, odcięta krawędzią okładki na wysokości czoła, jest osadzona na tułowiu. Sprawia ono wrażenie wyciętego ze zdjęcia. I tu wchodzimy w przestrzenie elegancji – okładkowa postać ma na sobie białą marynarkę, białą koszulę i czarną muchę, a w butonierce tkwi czerwona róża. Postać zajmuje zdecydowaną większość kadru obwoluty, tło – widoczne jedynie po bokach głowy i szyi – jest gładkie i szare.

Na przodzie okładki nie ma tytułu płyty, jest za to nazwa zespołu. Została ona napisana wielkimi, mocno zgeometryzowanymi literami i umieszczona na postaci, tuż pod muchą. Napis jest rozbity na trzy wersy, a same słowa przyciągają uwagę. Dzieje się tak z dwóch powodów – po pierwsze są czarne, mocno więc kontrastują z białym tłem koszuli i marynarki. Po drugie zaś – są napisane niezwykłą czcionką, przywodzącą na myśl różne figury geometryczne. Każda litera została zbudowana na bazie kwadratu, z którego usunięto jakiś fragment. I tak „M” wygląda jak kwadrat z wyciętym u góry trójkątem albo jak składająca się z dwóch zębów korona. Ten sam krój powtarza litera „K”, tyle tylko, że wycięcie znajduje się z boku. Litera „A” to po prostu wycięty z kwadratu trójkąt, litera „I” to prostokąt, a w „R” – kwadrat pozbawiono drobnych fragmentów u góry i z boku.

Młynarski plays Młynarski to zespół powstały w 2010 roku. Na czele grupy stoi Jan Młynarski, perkusista i wokalista, syn Wojciecha Młynarskiego. W grupie znalazła się również między innymi Gaba Kulka, która śpiewa większość zamieszczonych na płycie piosenek. A te w całości pochodzą z repertuaru Wojciecha Młynarskiego, zostały jednak zaaranżowane nieco inaczej, z bogatszym instrumentarium i, oczywiście, inaczej zaśpiewane. Całość znakomicie wysokiej próby.

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy

Lista utworów:

 1. Nie Ma jak u Mamy
 2. Róbmy Swoje
 3. Fruwa Twoja Marynara
 4. Ogrzej Mnie
 5. Ballada o Dzikim Zachodzie
 6. Podchodzą Mnie Wolne Numery
 7. Ballada o Tych co się za Pewnie Poczuli
 8. Panowie Bądźcie dla Nas Dobrzy na Zimę
 9. Lubię Wrony
 10. La valse du mal
 11. Jesteśmy na Wczasach
 12. Szara Kolęda