Autorem okładkowego zdjęcia jest Kwaku Alston. Zapisał Hancocka na ciemnogranatowym tle. Czarnoskóry jazzman patrzy na fotografii w dół. Głowa spuszczona jakby w geście atencji, uwagi. Więcej mogłyby powiedzieć oczy, ale wzroku nie widać. Oczy są przysłonięte przez ciemne okulary w szarosrebrnych oprawkach. Uwydatnione kolorystyką zdjęcia usta, pozostają w lekkim półuśmiechu. Z czarną marynarką współgra fioletowy szal mieniący się czerwonymi, białymi i granatowymi nitkami. Cała okładka jest w ciemnej, szlachetnej tonacji, współgra z zapisaną na płycie muzy. W prawej, górnej ćwiartce granat tła jest najwyraźniejszy. Tam też znalazły się, zapisane białymi literami w dwóch wierszach, imię i nazwisko muzyka, poniżej czerwony napis River, a jeszcze niżej pisany z małych liter biały napis the joni letters.

Herbie Hancock

Wykonawca: Herbie Hancock
Okładka: River: The Joni Letters

River: The Joni Letters

2007 rok

Gdyby ktoś się nie spotkał jeszcze z tą muzyką, na początek kilka liczb i nazwisk. Herbie Hancock to między innymi 14 nagród Grammy i Oscar za muzykę do filmu „Round Midnight” z 1986 roku. „River. The Joni Letters” jest 45 studyjną płytą w karierze Hancocka. I może jeszcze nazwiska, które stoją za tą produkcją. Do współpracy przy albumie zaproszeni zostali między innymi Norah Jones, Tina Turner, Leonard Cohen.

Autorem okładkowego zdjęcia jest Kwaku Alston. Zapisał Hancocka na ciemnogranatowym tle. Czarnoskóry jazzman patrzy na fotografii w dół. Głowa spuszczona jakby w geście atencji, uwagi. Więcej mogłyby powiedzieć oczy, ale wzroku nie widać. Oczy są przysłonięte przez ciemne okulary w szarosrebrnych oprawkach. Uwydatnione kolorystyką zdjęcia usta, pozostają w lekkim półuśmiechu. Z czarną marynarką współgra fioletowy szal mieniący się czerwonymi, białymi i granatowymi nitkami. Cała okładka jest w ciemnej, szlachetnej tonacji, współgra z zapisaną na płycie muzyką.

W prawej, górnej ćwiartce granat tła jest najwyraźniejszy. Tam też znalazły się, zapisane białymi literami w dwóch wierszach, imię i nazwisko muzyka, poniżej czerwony napis River, a jeszcze niżej pisany z małych liter biały napis the joni letters.

Druga część tytułu jest niezwykle ważna. To nie o którąkolwiek Joni chodzi Hancockowi. Jazzman pisze list do Joni Mitchell, a może odpisuje na list, który dostał od niej w postaci jej piosenek. Zaczerpnął z nich tak dużo, jak chciał, jak mógł, a teraz nadał im własne brzmienie.  Wiedział jak to zrobić, Mitchell i Hancock to nie tylko fantastyczni muzycy, to także relacja czysto prywatna, to przyjaciele. Ta płyta mówi więc głosem dwóch muzycznych legend –  Joni Mitchell i Herbiego Hancocka.

Autor: Piotr Siła

Lista utworów:

1 Court and Spark
2 Edith and the Kingpin
3 Both Sides Now
4 River
5 Sweet Bird
6 The Tea Leaf Prophecy (Lay Down Your Arms)
7 Solitude
8 Amelia
9 Nefertiti
10 The Jungle Line