Na szarym tle w centralnym punkcie znajduje się kosmonauta. Jego strój jest nieco ciemniejszego odcienia szarości, lekko wpadający w czerń. W prawym dolnym rogu leży przewrócone krzesło. Prawdopodobnie to z niego została poderwana postać. 

Happysad

Wykonawca: Happysad
Okładka: Ciało obce

„Ciało obce”

2017 rok

Ta okładka to królestwo szarości. Na szarym tle w centralnym punkcie znajduje się kosmonauta. Jego strój jest nieco ciemniejszego odcienia szarości, lekko wpadający w czerń. W prawym dolnym rogu leży przewrócone krzesło. Prawdopodobnie to z niego została poderwana postać. 

Kosmonauta jest ubrany od stóp do głowy, ma na sobie pełen strój, który pozwala na funkcjonowanie w kosmosie. Twarz oczywiście przesłania mu hełm, trudno więc powiedzieć cokolwiek o malujących się na niej emocjach. A na wysokości brzucha ma przymocowaną długą, cienką rurę, która może kojarzyć się z pępowiną. Można odnieść wrażenie, że ma to związek z tytułowym „ciałem obcym”, które może chcieć się wyrwać z wnętrza, by pozbyć się duszących emocji. 

Ciało obce to siódmy album Happysad, nagrany w 2016 roku, a wydany w roku 2017. Płyta była nagrywana w ponad stuletniej stodole, w miejscowości Nowe Kawkowo. Zespół, ponownie pod okiem producenta, Marcina Borsa, nagrał jedenaście piosenek, po raz pierwszy w historii w sześcioosobowym składzie. Teledyski, które powstały do piosenek z albumu, w większości odwołują się w warstwie wizualnej właśnie do stuletniej stodoły, a więc do miejsca, w którym był rejestrowany materiał.

Autorka: Żaneta Gotowalska

 1. -1
 2. Dłoń
 3. Nie umiem kłamać
 4. Medelin
 5. Czwarty dzień
 6. Dług
 7. XXM
 8. Ciało obce
 9. Idę
 10. Heroina
 11. Nadzy na mróz