Całą okładkę wypełnia czarno-biała fotografia Elvisa Presleya. Młody piosenkarz widoczny jest od pasa w górę, ubrany w ciemną koszulę i jasną marynarkę. Jest w trakcie koncertu. Śpiewa i akompaniuje sobie na jasnej gitarze akustycznej. Presley pochłonięty jest występem. Zdjęcie wykonano, kiedy śpiewając szeroko otworzył usta, jednocześnie przymykając oczy. Postać piosenkarza wypełnia niemal cały kadr. Na drugim planie, z prawej strony, widoczny jest zarys postaci innego muzyka.

Elvis Presley

Wykonawca: Elvis Presley
Okładka: Elvis Presley

Elvis Presley

1956

Całą okładkę wypełnia czarno-biała fotografia Elvisa Presleya. Młody piosenkarz widoczny jest od pasa w górę, ubrany w ciemną koszulę i jasną marynarkę. Jest w trakcie koncertu. Śpiewa i akompaniuje sobie na jasnej gitarze akustycznej. Presley pochłonięty jest występem. Zdjęcie wykonano, kiedy śpiewając szeroko otworzył usta, jednocześnie przymykając oczy. 

Postać piosenkarza wypełnia niemal cały kadr. Na drugim planie, z prawej strony, widoczny jest zarys postaci innego muzyka.

Z monochromatyczną, czarno-białą fotografią kontrastuje kolorowe nazwisko piosenkarza, będące jednocześnie tytułem płyty. Wzdłuż lewej krawędzi okładki, w pionie, zapisane jest imię Elvis. Napis wykonano prostą czcionką w kolorze jaskraworóżowym. Wzdłuż dolnej krawędzi biegnie napis Presley. Wykonany jest tą samą czcionką, tym razem w kolorze jasnozielonym. 

W późniejszych latach inne zespoły nawiązywały do stylistyki tej okładki, zestawiając czarno-białe zdjęcie z różowo-zielonymi napisami. Najpopularniejszą okładką wzorowaną na albumie Elvis Presley jest płyta London Calling zespołu The Clash. 

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. „Blue Suede Shoes”
 2. „I’m Counting on You”
 3. „I Got a Woman”
 4. „One Sided Love Affair”
 5. „I Love You Because”
 6. „Just Because”
 7. „Tutti Frutti”
 8. „Tryin’ to Get to You”
 9. „I’m Gonna Sit Right Down and Cry (Over You)”
 10. „I’ll Never Let You Go (Little Darlin’)”
 11. „Blue Moon”
 12. „Money Honey”