Okładka płyty też nawiązuje do pokera. Dominujący na niej symbol to karciane karo, z ułożonych w  szachownicę brązowych i beżowych rombów składa się całe tło. Na tym tle są umieszczone dwie karty – dwójka karo i król. Znajdują się w samym centrum i są złożone w niewielki, składający się przecież z zaledwie pary kart, gotowy do gry wachlarz. Dwójka jest po lewej stronie i, jak to bywa w  karcianym wachlarzu, z tyłu. Jest przesłonięta przez kartę króla, ale pamiętajmy, że  w „Deuces  Wild” to ona jest ważniejsza, to ona zapewnia sukces.

B.B. King

Wykonawca: B.B King
Okładka: Deuces Wild

Deuces Wild

1997 rok

Niezwykły jest tytuł tego albumu. W pierwszej chwili większość fanów muzyki przeczyta go zapewne jako informację o podszytych dzikością duetach i jasne, taka interpretacja jest możliwa. Ci bardziej obyci z grą w karty zobaczą jednak w tym tytule trochę więcej. „Deuces Wild” to bowiem nazwa jednej z odmian pokera, w której karciana dwójka ma niebywale istotną pozycję – może zastąpić każdą inną, dowolną kartę, by zapewnić wygraną w grze. Może też zastąpić króla, a tu już blisko, coraz bliżej do dużego uśmiechu, który – prawdopodobnie i sobie i wszystkim fanom muzyki – wysyła Król Bluesa.

Okładka płyty też nawiązuje do pokera. Dominujący na niej symbol to karciane karo, z ułożonych w  szachownicę brązowych i beżowych rombów składa się całe tło. Na tym tle są umieszczone dwie karty – dwójka karo i król. Znajdują się w samym centrum i są złożone w niewielki, składający się przecież z zaledwie pary kart, gotowy do gry wachlarz. Dwójka jest po lewej stronie i, jak to bywa w  karcianym wachlarzu, z tyłu. Jest przesłonięta przez kartę króla, ale pamiętajmy, że  w „Deuces  Wild” to ona jest ważniejsza, to ona zapewnia sukces. Król jest z przodu i widoczne są wszystkie jego detale. Od razu więc można się przekonać, że karty te pochodzą z niezwykłej talii. W  dwóch przeciwległych rogach króla widnieje drukowana litera K – ta na dole jest odwrócona o 180 stopni. Pod górnym K i nad dolnym K znajduje się prosta, królewska korona – ta na dole jest do góry nogami. A środek karty wypełnia wizerunek prawdziwego króla – Króla Bluesa. B.B. King siedzi, w  rękach trzyma swoją gitarę Lucille i uśmiecha się łagodnie. Oczy ma przy tym zamknięte, sprawia wrażenie zadowolonego i rozmarzonego. Jest ubrany niezwykle elegancko – czarny garnitur lub frak, biała koszula, pod szyją czarna mucha. Cały B.B. King.

Zdjęcie Króla Bluesa jest czarno-białe, same karty są białe, tylko cyfry, litery i korony – złoto-beżowe. W tym samym kolorze jest też wewnętrzna, biegnąca dokoła kart ramka.

Informacja o wykonawcy znalazła się bezpośrednio nad kartami, pod nimi został zaś umieszczony tytuł albumu. Litery za każdym razem są proste, drukowane, czarne.

„Deuces Wild” to dokumentacja studyjnych spotkań B.B. Kinga z wielkimi świata muzyki. Aż trudno wybrać najbardziej znaczących wykonawców, którzy stworzyli z nim niepowtarzalne duety. Są wśród  nich Tracy Chapman, Bonnie Raitt i Dionne Warwick, są Van Morrison, Eric Clapton, Joe Cocker i  The  Rolling Stones. Są też inni i jest, a to chyba najważniejsze, mnóstwo znakomitego bluesa, w  którym każda kolejna „dwójka” znakomicie, może nie tyle zastępuje, co wspiera króla.

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy

Lista utworów:

  1. If You Love Me with Van Morrison
  2. The Thrill Is Gone with Tracy Chapman
  3. Rock Me Baby with Eric Clapton
  4. Please Send Me Someone To Love with Mick Hucknall
  5. Baby I Love You with Bonnie Raitt
  6. Ain’t Nobody Home with D’Angelo
  7. Pauly’s Birthday Boogie with Jools Holland
  8. There Must Be A Better World Somewhere with Dr. …
  9. Confessin’ The Blues with Marty Stuard
  10. Hummingbird with Dionne Warwick
  11. Bring It Home To Me with Paul Carrak
  12. Paying The Cost To Be The Boss with The Rolling …
  13. Let The Good Times Roll with Zucchero
  14. Dangerous Mood with Joe Cocker
  15. Keep It Coming with Heavy D
  16. Cryin’ Won’t Help You Babe with David Gilmour & …
  17. Night Life with Wille Nelson