Na spienionych falach mamy kilka surfujących postaci, które wyglądają zupełnie inaczej niż standardowy surfer. Wzrok skupia postać na pierwszym planie, dopiero potem rozglądamy się dalej, ale każda z rysunkowych postaci ma zamienioną, jakby specjalnie doklejoną głowę brodatego chasyda w tradycyjnym nakryciu głowy. Wzrok przykuwają też wyłupiaste okrągłe oczy każdego z surfujących. Pierwszoplanowa postać, oprócz kąpielówek i kapelusza, ma na sobie tradycyjną wędkarską kamizelkę bez rękawów, a w dłoni łańcuch. Inny surfer, umieszczony na drugim planie po lewej stronie, płynie wraz z obejmującą go od tyłu kobietą. Trzeci mężczyzna znajduje się po prawej stronie i jest widoczny tylko we fragmencie. Siedząca mu na ramionach kobieta jest natomiast ukazana niemal w całości. Ma twarz chasyda i jest ubrana jedynie w bikini.

Alte Zachen

Wykonawca: Alte Zachen
Okładka: Total Gimel

Total Gimel

Jeśli przyszłoby obrazem odzwierciedlić słowa żart i dziwność, to okładka grupy Alte Zachen może być wzorcowym przykładem takiego działania. Na spienionych falach mamy kilka  surfujących postaci, które wyglądają zupełnie inaczej niż standardowy surfer. Wzrok skupia postać na pierwszym planie, dopiero potem rozglądamy się dalej, ale każda z rysunkowych postaci ma zamienioną, jakby specjalnie doklejoną głowę brodatego chasyda w tradycyjnym nakryciu głowy. Wzrok przykuwają też wyłupiaste okrągłe oczy każdego z surfujących. Pierwszoplanowa postać, oprócz kąpielówek i kapelusza, ma na sobie tradycyjną wędkarską kamizelkę bez rękawów, a w dłoni łańcuch. Inny surfer, umieszczony na drugim planie po lewej stronie, płynie wraz z obejmującą go od tyłu kobietą. Trzeci mężczyzna znajduje się po prawej stronie i jest widoczny tylko we fragmencie. Siedząca mu na ramionach kobieta jest natomiast ukazana niemal w całości. Ma twarz chasyda i jest ubrana jedynie w bikini.

Okładkę płyty, która dodatkowo mieni się i połyskuje, zaprojektował Zev Engelmayer – izraelski rysownik. Całość znakomicie koresponduje z muzyczną zawartością. Nagrania zostały zrealizowane i nagrane w ten sposób, że stanowią gryzącą w ucho mieszaninę muzyki żydowskiej (charakterystyczne brzmienia) z garażową wersją surf rocka.

Autor: Marek Szubryt

Lista utworów:

1. Gimel 222

2. Gimel 236

3. Gimel 111

4. Gimel 31

5. Gimel 82

6. Gimel 99

7. Gimel 91

8. Gimel 96

9. Gimel 170

10. Gimel 65

11. Gimel 64