Na okładce znalazła się panorama Bieszczad. Przednia strona okładki to zielona połonina. Na pierwszym planie lekko kołyszą się wysokie trawy, wśród których, po prawej stronie, ciągnie się szlak turystyczny. Szlak wije się do góry, a na nim co kilkanaście kroków widać grupki turystów podążających w dal. Po lewej stronie króluje zielony grzbiet połoniny, na którym można wyróżnić trzy wzniesienia. Najwyższy grzbiet opada na prawo. W oddali po prawej stronie widać kolejne, szaroniebieskie pasma górskie, które coraz słabiej odcinają się od bladoniebieskiego nieba. Wyżej na niebie kilka białych obłoków.Na tle nieba, na samej górze, widnieje czarny napis dużymi literami „Harcerska Operacja Bieszczady 40”. Po jego lewej stronie znalazło się logo Operacji, a po prawej logo wytwórni Muza Polskie Nagrania. Logo Operacji to cztery trójkąty ułożone tak, by wskazywały cztery strony świata. Trójkąty skierowane w górę i w dół to drzewa iglaste (choinki) a w lewo i prawo są biało-czerwone. W środku stylizowana czarna litera B. Pod napisem i logami umieszczono konturowy tytuł płyty „Bieszczadzki trakt”. Nazwy zespołów zapisano czarnymi literami na dole. „Wołosatki” znalazły się po lewej stronie, a „Grube Dudy” po prawej.

Wołosatki i Grube Dudy

Wykonawca: Wołosatki i Grube Dudy
Okładka: Bieszczadzki trakt

Bieszczadzki trakt

1982 rok

Wołosatki to harcerski zespół wokalny, złożony w większości z harcerek, który został założony przez Kielecką Chorągiew ZHP w Wołosatem podczas „Operacji Bieszczady 40”.

Nazwa zespołu pochodzi właśnie od nazwy miejscowości i potoku, który tamtędy płynie. Wołosatki istnieją i śpiewają do dziś, już nawet ciężko policzyć ile pokoleń harcerek, a później i harcerzy, przeszło przez zespół. Wokalistkom towarzyszy grupa instrumentalna, przez pewien czas znana pod nazwą „Grube Dudy”. Tak też zapisano na płycie „Bieszczadzki trakt” wydanej w 1982 roku.

„Bieszczadzki trakt” to przypomnienie najpopularniejszych piosenek „Operacji Bieszczady 40”, wszystkie to tak zwane piosenki ogniskowe, turystyczne i harcerskie.

Na okładce znalazła się panorama Bieszczad. Przednia strona okładki to zielona połonina. Na pierwszym planie lekko kołyszą się wysokie trawy, wśród których, po prawej stronie, ciągnie się szlak turystyczny. Szlak wije się do góry, a na nim co kilkanaście kroków widać grupki turystów podążających w dal. Po lewej stronie króluje zielony grzbiet połoniny, na którym można wyróżnić trzy wzniesienia. Najwyższy grzbiet opada na prawo. W oddali po prawej stronie widać kolejne, szaroniebieskie pasma górskie, które coraz słabiej odcinają się od bladoniebieskiego nieba. Wyżej na niebie kilka białych obłoków.

Na tle nieba, na samej górze, widnieje czarny napis dużymi literami „Harcerska Operacja Bieszczady 40”. Po jego lewej stronie znalazło się logo Operacji, a po prawej logo wytwórni Muza Polskie Nagrania.

Logo Operacji to cztery trójkąty ułożone tak, by wskazywały cztery strony świata. Trójkąty skierowane w górę i w dół to drzewa iglaste (choinki) a w lewo i prawo są biało-czerwone. W środku stylizowana czarna litera B.

Pod napisem i logami umieszczono konturowy tytuł płyty „Bieszczadzki trakt”. Nazwy zespołów zapisano czarnymi literami na dole. „Wołosatki” znalazły się po lewej stronie, a „Grube Dudy” po prawej.

Tylna strona okładki to zdjęcie kilkudziesięciu harcerzy zgromadzonych wokół dużego ogniska. Tłem są las, góry i różowe niebo o zachodzie słońca. Wszyscy siedzą zamyśleni, wpatrując się w ogień. Na tle nieba umieszczone są czarne tytuły piosenek, wraz z autorami i czasem trwania, a na dole okładki białe informacje o wykonawcach i twórcach.

 Autor: Andrzej Zugaj

Lista utworów:

  1. Bieszczadzki Trakt
  2. Oczekiwanie Na Lato
  3. Samba Na Niepogodę
  4. Bieszczadzkie Pory Roku
  5. Wycieczka Po Radę
  6. Za Ile Dni
  7. Do Widzenia
  8. Bieszczadzki Koncert
  9. Piosenka Naszej Trasy
  10. Bieszczadzki Świerszczyk
  11. Bieszczadzkie Lato W Kaloszach
  12. Porajdowe Nostalgie
  13. Moje Wędrówki
  14. Pieśń Pożegnalna