Okładka jest kompozycją złożoną z dwóch zdjęć. Fotografie prawdopodobnie zostały wykonane w zupełnie innym czasie, odpowiednio wykadrowane i zestawione ze sobą na potrzeby albumu. Po lewej stronie okładki jest umieszczona postać Włodka Pawlika. Muzyk siedzi do nas bokiem i gra  na fortepianie. Po prawej stronie okładki, na wprost Pawlika, stoi trębacz, Randy Brecker. On również jest ukazany z profilu, a stoi przodem do Pawlika. Obie postaci są wycięte ze zdjęć i ukazane na tle księżyca. Ustawienie muzyków zdaje się wskazywać na ich dialog, na wspólnotę muzyki. Obaj wykonawcy są ubrani na ciemno. Barwy tła to odcienie niebieskiego. Im niżej, tym jest ciemniej.

Włodek Pawlik

Wykonawca: Włodek Pawlik
Okładka: Night in Calisia

Night in Calisia

2012 rok

W 2014 r. obiegła świat informacja, że jedną z najważniejszych nagród przemysłu muzycznego, Grammy Awards, zdobyła płyta polskiego pianisty Włodka Pawlika. Nagrodzony album  wyróżniono w kategorii „najlepsza płyta nagrana w dużym składzie” (Best Large Jazz Ensemble Album). Płyta „Night in Calisia” została nagrana wraz z Cezarym Konradem na perkusji, Pawłem Pańtą na kontrabasie, Randy Breckerem na trąbce i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej.

Okładka jest kompozycją złożoną z dwóch zdjęć. Fotografie prawdopodobnie zostały wykonane w zupełnie innym czasie, odpowiednio wykadrowane i zestawione ze sobą na potrzeby albumu.

Po lewej stronie okładki jest umieszczona postać Włodka Pawlika. Muzyk siedzi do nas bokiem i gra  na fortepianie. Po prawej stronie okładki, na wprost Pawlika, stoi trębacz, Randy Brecker. On również jest ukazany z profilu, a stoi przodem do Pawlika. Obie postaci są wycięte ze zdjęć i ukazane na tle księżyca. Ustawienie muzyków zdaje się wskazywać na ich dialog, na wspólnotę muzyki.

Obaj wykonawcy są ubrani na ciemno. Barwy tła to odcienie niebieskiego. Im niżej, tym jest ciemniej.

Ostatecznie, na dole, niebieski przechodzi w czerń. Na środku okładki widnieją białe napisy, są umieszczone jeden pod drugim. Od góry są to kolejno Włodek Pawlik Trio i Randy Brecker. Pod nim, już na pomarańczowo, został wyszczególniony tytuł płyty „Night In Calisia” live. i jeszcze pod nim, już najniżej, została odnotowana  Kalisz Philharmonic Orchestra, & Adam Klocek.

Włodek Pawlik urodził się w 1958 roku.  Ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu. Studiował również na wydziale jazzowym Hochschule fur Musik w Hamburgu. Kilka

lat temu pianista uzyskał doktorat na swojej macierzystej uczelni, na której obecnie jest wykładowcą. Pawlik jest znany na całym świecie jako wybitny muzyk jazzowy. W 2002 r. gazeta „The Age” ogłosiła jego trasę koncertową po Australii największym wydarzeniem muzycznym roku, natomiast w amerykańskim magazynie jazzowym „Down Beat” stwierdzono, że album „Turtles”, nagrany wspólnie ze znanym trębaczem Randy Breckerem, jest „wybitny”.

Pawlik jest również twórcą muzyki do takich filmów jak „Rewers”, „Wrony” czy „Pora umierać” z Danutą Szaflarską w roli głównej.

Autorzy: Damian Pietrasik i Weronika Kuleczka – Pietrasik

Lista utworów:

  1. Night In Calisia
  2. Amber Road
  3. Orienthology
  4. Follow The Stars
  5. Quarrel Of The Roman Merchants
  6. Forgotten Song