Okładkę wypełnia kolorowa fotografia. Zdjęcie wykonane jest z góry. Są na nim czterej członkowie zespołu w industrialnej scenerii  - stoją na surowej, betonowej podłodze. Na lewo od nich stoją cztery duże, metalowe beczki. Niektóre z nich wychodzą trochę poza kadr. Ponieważ fotografię wykonano z góry - widoczne są przede wszystkim białe pokrywki beczek i tylko niewielkie fragmenty pomalowanych na zielono korpusów.

The Who

Wykonawca: The Who
Okładka: My Generation

My Generation

 1965 rok

Okładkę wypełnia kolorowa fotografia. Zdjęcie wykonane jest z góry. Są na nim czterej członkowie zespołu w industrialnej scenerii  – stoją na surowej, betonowej podłodze. Na lewo od nich stoją cztery duże, metalowe beczki. Niektóre z nich wychodzą trochę poza kadr. Ponieważ fotografię wykonano z góry – widoczne są przede wszystkim białe pokrywki beczek i tylko niewielkie fragmenty pomalowanych na zielono korpusów.

Muzycy stoją w dwóch rzędach. W  górnym rzędzie pierwszy z lewej stoi gitarzysta Pete Townshend. Ma na sobie granatowy garnitur, a wokół szyi zawiązał granatowy szalik w białe i czerwone poprzeczne pasy. Obok niego stoi perkusista Keith Moon w białych spodniach i kremowej marynarce, pod którą ma czerwoną koszulkę. Niżej stoi basista John Entwistle z narzuconą na ramię kurtką z nadrukiem brytyjskiej flagi, a na prawo od niego wokalista Roger Daltrey ubrany w niebieską koszulkę i dżinsową kurtkę. Trzech muzyków ma ciemne włosy. Przez kontrast – uwagę przykuwa rozjaśniona do rudawego blond czupryna wokalisty.

Wszyscy czterej muzycy zadzierają głowy do góry, dzięki temu ich twarze są dobrze widoczne. Nie uśmiechają się, mają raczej spokojne, neutralne wyrazy twarzy.

W lewym górnym rogu okładki, na tle szarej, betonowej podłogi umieszczono duży czerwony napis The Who. W prawym dolnym rogu znalazł się niebieski napis My Generation. W prawym górnym rogu można znaleźć niewielkie czarno-białe logo firmy fonograficznej Brunswick Records.

„My Generation” to debiutancki album założonej rok wcześniej w Londynie grupy The Who.  Dziś, ponad pół wieku po wydaniu tej płyty, tytułowy utwór jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych piosenek rockowych.

Co ciekawe kultowy utwór nigdy nie był numerem jeden ani na brytyjskiej, ani na amerykańskiej liście przebojów. Najwyższa pozycja jaką udało mu się zająć, to numer dwa na brytyjskiej liście. W tym czasie numerem jeden była piosenka „The Carnival Is Over” zespołu The Seekers.

W Stanach Zjednoczonych album „My generation”  ukazał się z inną okładką – umieszczono na niej zdjęcie członków zespołu sfotografowanych na tle londyńskiego Big Bena.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Out In The Street
 2. I Don’t Mind
 3. The Good’s Gone
 4. La-La-La-Lies
 5. Much Too Much
 6. My Generation
 7. The Kids Are Alright
 8. Please Please Please
 9. It’s Not True
 10. I’m A Man
 11. A Legal Matter
 12. The Ox