Centralnym punktem a zarazem głównym motywem okładki jest rysunek. Zawarte w nim są wszystkie elementy nazwy albumu zaczynając od „gypsy”, czyli cygańskiego akordeonu, przez „hobo” pokazane tutaj przez dwa szmaciane worki na kiju, takie jakie dawni wędrowcy zarzucali na ramię i ruszali w nieznane. „Trash” to głowa kozła ze złamanym rogiem i dwa odwrócone krzyże z kiełbas przebite gwoździem, symetrycznie sterczące po dwóch stronach koźlej głowy. Na sam koniec grass, czyli banjo jako główny trzon całej ilustracji. To ono niesie ciężar akordeonu, który wspiera się na korpusie, to ono dźwiga na końcu swego gryfu przeklętą głowę kozy i to ono niczym macki ośmiornicy wypuszcza dwa kije z workami oraz dwa kiełbasiane krzyże. Cała kompozycja utrzymana w ciepłych barwach, dużo tu brązowego oraz czerwieni ale też są mocno wyróżniające się jasne napisy nazwy zespołu „Freeborn Brothers” oraz tytułu płyty „Gypsy Hobo Trash Grass”. Tłem dla całej okładki oraz głównego rysunku jest stara zniszczona fotografia, którą trudno jednoznacznie określić co zawiera. Spośród zadrapań wyłaniają się kształty ludzkich części ciała.

The Freeborn Brothers

Wykonawca: The Freeborn Brothers
Okładka: Gypsy Hobo Trash Grass

„Gypsy Hobo Trash Grass”

2014 r.

Centralnym punktem a zarazem głównym motywem okładki jest rysunek. Zawarte w nim są wszystkie elementy nazwy albumu zaczynając od „gypsy”, czyli cygańskiego akordeonu, przez „hobo” pokazane tutaj przez dwa szmaciane worki na kiju, takie jakie dawni wędrowcy zarzucali na ramię i ruszali w nieznane. „Trash” to głowa kozła ze złamanym rogiem i dwa odwrócone krzyże z kiełbas przebite gwoździem, symetrycznie sterczące po dwóch stronach koźlej głowy. Na sam koniec grass, czyli banjo jako główny trzon całej ilustracji. To ono niesie ciężar akordeonu, który wspiera się na korpusie, to ono dźwiga na końcu swego gryfu przeklętą głowę kozy i to ono niczym macki ośmiornicy wypuszcza  dwa kije z workami oraz dwa kiełbasiane krzyże.

Cała kompozycja utrzymana w ciepłych barwach, dużo tu brązowego oraz czerwieni ale też są mocno wyróżniające się jasne napisy nazwy zespołu „Freeborn Brothers” oraz tytułu płyty „Gypsy Hobo Trash Grass”. Tłem dla całej okładki oraz głównego rysunku jest stara zniszczona fotografia, którą trudno jednoznacznie określić co zawiera. Spośród zadrapań wyłaniają się kształty ludzkich części ciała.

Autor: Nikodem Soszyński 

Lista utworów:

1. Intro 01:26
2. Rise Your Head 02:22
3. Dig a Hole 02:10
4. Easy Come Easy Go 03:27
5. You Rule 02:55
6. Farewall 2 02:00
7. Heart is Dying 02:49
8. Down to Hell 03:53
9. I See it in Your Eyes 02:45
10. I’m Gonna Take You Home 03:06
11. Promiseland 03:56
12. All Alone 03:35
13. Marching to Your Grave 03:11
14. the Voice 04:35
15. Sticker in the Toilet 01:08
16. The Road Ends on Forever 03:26