Okładka przedstawia fotografię wykonaną szerokokątnym obiektywem, który znacznie zniekształca obiekty i  zmienia ich proporcje. Zdjęcie zostało zrobione w pogodny, słoneczny dzień. Aparat fotograficzny umieszczony jest nisko, prawdopodobnie fotograf wykonywał zdjęcie leżąc. W obu dolnych rogach fotografii widać skrawek plaży, morza i wystających z wody skał. Resztę kadru wypełnia prawie bezchmurne błękitne niebo. Środek okładki rozświetlony jest bardzo jasnym światłem słonecznym. Blask słońca otacza postać młodej kobiety przeskakującej nad fotografem. Dziewczyna ma na sobie żółtą bluzkę z długim rękawem i skąpe, ledwo widoczne czerwone majtki. Zdjęcie wykonano w ruchu, więc postać jest lekko nieostra, a cała scena jest dynamiczna i radosna.

Lorde

Wykonawca: Lorde
Okładka: Solar Power

Solar Power

2021

Na okładce albumu Solar Power znalazło się zdjęcie Lorde nad brzegiem morza. Zdjęcie wykonał przyjaciel piosenkarki, kiedy wspólnie spędzali czas na plaży. 

Fotografię wykonano szerokokątnym obiektywem, który znacznie zniekształca obiekty i  zmienia ich proporcje. Zdjęcie zostało zrobione w pogodny, słoneczny dzień. Aparat fotograficzny umieszczony jest nisko, prawdopodobnie fotograf wykonywał zdjęcie leżąc. W obu dolnych rogach fotografii widać skrawek plaży, morza i wystających z wody skał. Resztę kadru wypełnia prawie bezchmurne błękitne niebo. Środek okładki rozświetlony jest bardzo jasnym światłem słonecznym. Blask słońca otacza postać młodej kobiety przeskakującej nad fotografem. 

Dziewczyna ma na sobie żółtą bluzkę z długim rękawem i skąpe, ledwo widoczne czerwone majtki. Zdjęcie wykonano w ruchu, więc postać jest lekko nieostra, a cała scena jest dynamiczna i radosna. Ponieważ do wykonania zdjęcia użyto obiektywu szerokokątnego, nogi postaci wydają się znacznie dłuższe i większe niż reszta jej ciała. Skacząc, dziewczyna robi rozkrok. Wysunięta do przodu prawa noga sięga prawego dolnego rogu okładki, a lewa stopa znika za lewą krawędzią kadru. 

Na samym środku okładki, od jasnej plamy światła słonecznego odcinają się pośladki piosenkarki. Nad nimi widać wysuniętą w bok prawą rękę, która sięga prawie do górnej krawędzi okładki. Na fotografii uchwycony jest też niewyraźny zarys twarzy oraz rozwiane, długie brązowe włosy. Obie nogi i ręka kobiety układają się tak, że dzielą okładkę na trzy trójkąty zbliżonej wielkości, co wprowadza do dynamicznej kompozycji element geometrycznego porządku i harmonii.

Na samej górze, na środku okładki, umieszczony jest niewielki, jasnożółty napis „Solar  Power”, zapisany ozdobną czcionką, nieco przypominającą pismo odręczne. Znajdujące się w centrum fotografii pośladki piosenkarki okazały się odrobinę kontrowersyjne. Stephen Colbert, przeprowadzający wywiad z Lorde, przyznał, że nie może pokazać okładki przed kamerą, ponieważ mogłoby to naruszyć standardy stacji telewizyjnej. Jednocześnie zaznaczył, że zdjęcie mu się podoba. 

Jeszcze przed premierą płyty pojawiła się też informacja, że w niektórych krajach album będzie dostępny z nieco zmienioną okładką. Na zmodyfikowanej komputerowo fotografii rozjaśniony został środek zdjęcia, co dało złudzenie odblasku słonecznego, który zasłonił ostatecznie pośladki piosenkarki. 

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 • The Path
 • Solar Power
 • California
 • Stoned at the Nail Salon
 • Fallen Fruit
 • Secrets from a Girl (Who’s Seen it All)
 • The Man with the Axe
 • Dominoes
 • Big Star
 • Leader of a New Regime
 • Mood Ring
 • Oceanic Feeling