Okładka przedstawia patrzącą w lewo wokalistkę - Małgorzatę Ostrowską. Towarzyszą jej nazwa zespołu i tytuł płyty. Czarne tło wypełnia niemal całą powierzchnię okładki, z wyjątkiem wąskiego białego paska po lewej stronie. Biały pasek jest wycięty w geometryczne nieregularne kształty, co sprawia wrażenie szlaczka w szkolnym zeszycie lub ludowej wycinanki. Prawa strona okładki, to szerszy margines, który tworzą poziome jasnozielone kreski w równych odstępach, jakby podziałka albo miarka. Na samym środku prawego paska, nieco wysunięty w lewo znalazł się tytuł płyty - “Wings of a dove”

Lombard

Wykonawca: Lombard
Okładka: Wings of a Dove

Wings of a Dove

1986 rok

“Wings of a Dove” to anglojęzyczna wersja albumu “Anatomia”, chociaż dokonano na niej zmian kolejności utworów. W wersji angielskiej nie ma też piosenki „Zaklęty sejf”. Teksty przetłumaczył na angielski John Porter, a nagrania i miks zrealizowano w Holandii. Płyta została wydana przez wytwórnię Kix 4U Records, a później, na licencji, płyta nakładem Tonpress ukazała się w Polsce.

Okładka przedstawia patrzącą w lewo wokalistkę – Małgorzatę Ostrowską. Towarzyszą jej nazwa zespołu i tytuł płyty. Czarne tło wypełnia niemal całą powierzchnię okładki, z wyjątkiem wąskiego białego paska po lewej stronie. Biały pasek jest wycięty w geometryczne nieregularne kształty, co sprawia wrażenie szlaczka w szkolnym zeszycie lub ludowej wycinanki. Prawa strona okładki, to szerszy margines, który tworzą poziome jasnozielone kreski w równych odstępach, jakby podziałka albo miarka. Na samym środku prawego paska, nieco wysunięty w lewo znalazł się tytuł płyty – “Wings of a Dove”. Napis został rozmieszczony w trzech wierszach. Tworzą go żółte litery na czarnym tle, tylko “A” jest umieszczona w różowym prostokącie. Czcionka jest niejednolita: słowa “Wings of” zostały napisane małymi literami, poza pierwszą, “A DOVE” wielkimi.

Na górnej krawędzi umieszczona jest nazwa zespołu – napisano ją wielkimi literami. Niemal wszystkie mają kolor zielony, taki sam, jak podziałka, tylko pierwsza jest różowa. Dwie litery w słowie “LOMBARD” – O i R są umieszczone poziomo, reszta – pionowo. Litery są różnej wysokości i zajmują całą szerokość okładki.

W takim obramowaniu umieszczona jest Małgorzata Ostrowska. Artystka patrzy w lewo, widoczna jest lewa strona jej twarzy. W uchu wokalistka ma kolczyk będący miniaturą kajdanek z łańcuszkiem. Ostrowska ma krótkie włosy, sterczą one w nieładzie na wszystkie strony, niektóre kosmyki są ufarbowane na zielono i różowo. Artystka ma odsłonięte ramię, plecy i dekolt. Widoczny jest również fragment piersi zasłoniętej częściowo czarnym gorsetem lub biustonoszem. Do górnej części pleców przymocowane są małe czarne ptasie skrzydła. Wokół skrzydeł czarne tło się rozmywa i przybiera formę jasnozielonej mgiełki.

Tylna strona okładki jest jasnozielona. Z lewej strony ciągnie się biała podziałka będąca odbiciem zielonej podziałki z przodu. Na środku, po lewej stronie, widnieje biała litera B w ciemnozielonym prostokącie. Nawiązuje do A z przedniej strony. Obie litery nabierają dodatkowego znaczenia, zdają się informować o stronach płyty.

Z tyłu na okładce jest też między innymi małe zdjęcie zespołu. Znalazły się na nim 3 osoby. Po lewej Małgorzata Ostrowska w ciemnej sukience, w środku Piotr Zander, ciemnowłosy mężczyzna w jasnej marynarce, po prawej Grzegorz Stróżniak, ciemnowłosy mężczyzna z wąsami w ciemnej pasiastej marynarce. Zdjęcie nie jest opisane.

Autor: Andrzej Zugaj

Lista utworów:

Strona A

  1. „Wings of a Dove”
  2. „Get Lost!”
  3. „Snowball”
  4. „Empty Plate”

Strona B

  1. „Anatomy”
  2. „Burn Him”
  3. „Perfect Melodrama”
  4. „Foreign Days”
  5. „Wstega M. (a polish love song)”