Okładka prezentuje muzyków, którzy stoją za tą płytą. Przednia strona okładki to pięciu mężczyzn na ciemnoszarym tle, a nad nimi napis “Lady Pank”. Muzycy stoją w trzech rzędach i tworzą kształt litery V. Na środku z przodu stoi mężczyzna z czarnymi kręconymi włosami w czerwonej koszuli, białym krawacie i jasnobrązowej marynarce, to lider grupy Jan Borysewicz. Za nim po lewej mężczyzna z podobnie opadającymi na czoło czarnymi włosami, w białej koszuli, czarno-brązowym pasiastym krawacie i czarnej marynarce, to basista Paweł Mścisławski. Obok niego ustawił się mężczyzna z krótkimi jasnymi włosami i błyszczącym kolczykiem w lewym uchu. Jest ubrany w koszulkę z dużym dekoltem, w czarne i żółte paski o nieregularnej szerokości, oraz czarną marynarkę, to perkusista Jarosław Szlagowski. W ostatnim rzędzie po lewej znalazł się mężczyzna z czarnymi prostymi włosami, ubrany w czarną kurtkę i ciemnoczerwony szal lub chustę na szyi, to gitarzysta Edmund Stasiak. Po jego prawej stronie stanął mężczyzna z krótkimi ciemnymi włosami, ubrany w pasiastą, czarno-czerwoną bluzkę z długim rękawem oraz niezapiętą, luźną, ciemnozieloną koszulę z podwiniętymi ponad łokcie rękawami, to wokalista Janusz Panasewicz.

Lady Pank

Wykonawca: Lady Pank
Okładka: Lady Pank

Lady Pank

1983 rok

Album „Lady Pank” jest jednym z najlepszych w dorobku zespołu i jest uznany za jeden z najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Dla grupy założonej przez Janka Borysewicza był to płytowy debiut, a większość artystów może tylko pomarzyć o takim debiucie.

Album to zebrane na jednym krążku największe, jak się okazuje po latach, przeboje, z których aż sześć dotarło na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Żaden inny album nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Okładka prezentuje muzyków, którzy stoją za tą płytą. Przednia strona okładki to pięciu mężczyzn na ciemnoszarym tle, a nad nimi napis “Lady Pank”. Muzycy stoją w trzech rzędach i tworzą kształt litery V. Na środku z przodu stoi mężczyzna z czarnymi kręconymi włosami w czerwonej koszuli, białym krawacie i jasnobrązowej marynarce, to lider grupy Jan Borysewicz. Za nim po lewej mężczyzna z podobnie opadającymi na czoło czarnymi włosami, w białej koszuli, czarno-brązowym pasiastym krawacie i czarnej marynarce, to basista Paweł Mścisławski. Obok niego ustawił się mężczyzna z krótkimi jasnymi włosami i błyszczącym kolczykiem w lewym uchu. Jest ubrany w koszulkę z dużym dekoltem, w czarne i żółte paski o nieregularnej szerokości, oraz czarną marynarkę, to perkusista Jarosław Szlagowski. W ostatnim rzędzie po lewej znalazł się mężczyzna z czarnymi prostymi włosami, ubrany w czarną kurtkę i ciemnoczerwony szal lub chustę na szyi, to gitarzysta Edmund Stasiak. Po jego prawej stronie stanął mężczyzna z krótkimi ciemnymi włosami, ubrany w pasiastą, czarno-czerwoną bluzkę z długim rękawem oraz niezapiętą, luźną, ciemnozieloną koszulę z podwiniętymi ponad łokcie rękawami, to wokalista Janusz Panasewicz. Górna połowa zdjęcia to bardzo ciemne tło i przecinająca je ukośnie cienka biała linia prosta. Wzdłuż linii znalazł się nieregularny napis będący jednocześnie nazwą zespołu i tytułem płyty. Niektóre litery są poniżej linii, inne powyżej jeszcze inne pośrodku. W dolnym prawym rogu widnieje białe logo wytwórni Tonpress KAW.

Tylna strona okładki to czarno-białe grafiki na podstawie fotografii każdego członka zespołu.

35 lat po wydaniu tej płyty, Lady Pank zdecydował się na jej niecodzienną reedycję. Wszystkie piosenki zostały nagrane raz jeszcze, ale zaśpiewali je, oprócz Janusza Panasewicza, jedni z najlepszych polskich wokalistów, między innymi Grzegorz Markowski, Katarzyna Kowalska, Artur Rojek czy Maciej Maleńczuk.

Autor: Andrzej Zugaj

Lista utworów:

  1. Mniej Niz Zero
  2. Kryzysowa Narzeczona
  3. Fabryka Malp
  4. Pokrecilo Mi Sie W Glowie
  5. Du Du
  6. Zaklocenie Porzadku
  7. Zamki Na Piasku
  8. Wciaz Bardziej Obcy
  9. Vademecum Skauta
  10. Moje Kilimandzaro