Dominantą na okładce jest zdjęcie Kasi i Jacka. Stoją razem, blisko siebie, oboje zwróceni przodem do widza/ słuchacza. Zdecydowanie tworzą duet, choć sygnalizują od razu, że dbają też o indywidualność. Oboje patrzą do góry, ale jakby na zewnątrz, w przeciwne strony, tak, że ich spojrzenia nie mają szansy się spotkać. Kasia i Jacek są ukazani w popiersiach, stoją wyprostowani, w miarę poważni, ale zdecydowanie nie smutni. Raczej wsłuchani, skupieni, uważni. Oboje są szczupli i ubrani w stroje w zielonkawo-żółtawym kolorze musztardy. Kasia ma na sobie prostą sukienkę lub bluzkę, Jacek koszulę zapiętą do wysokości klatki piersiowej. Oboje mają ciemne włosy, Kasia znacznie dłuższe, sięgające ramion, a czoło przesłania jej grzywka. Jacek ma włosy raczej krótkie, kończące się na wysokości ucha.

Kwiat Jabłoni

Wykonawca: Kwiat Jabłoni
Okładka: Niemożliwe

Niemożliwe

2019 rok

„Świat dziwny jest jak sen, a sen jak świat” – to tylko jeden z fragmentów piosenek, które można usłyszeć na tej płycie. Ten utwór wyprzedził „Niemożliwe”, pojawił się na YT rok wcześniej i okazał się znakomitym preludium. Kilka milionów wyświetleń musiało działać na Kasię i Jacka Sienkiewiczów niezwykle motywująco. A gdy wydali debiutancki album okazało się, że wszyscy, którzy opowiedzieli się po stronie folkowo-popowych piosenek z mądrymi, zachęcającymi do zatrzymania się i refleksji tekstami, dostali ich znacznie więcej.

Cały album tchnie prostotą, damsko-męskie wokale, mandolina, fortepian, odrobina elektroniki. Wszystko, a zdecydowanie wystarcza. Okładka jest też prosta i też wystarcza, bo czego chcieć więcej. Dominantą na okładce jest zdjęcie Kasi i Jacka. Stoją razem, blisko siebie, oboje zwróceni przodem do widza/ słuchacza. Zdecydowanie tworzą duet, choć sygnalizują od razu, że dbają też o indywidualność. Oboje patrzą do góry, ale jakby na zewnątrz, w przeciwne strony, tak, że ich spojrzenia nie mają szansy się spotkać.

Kasia i Jacek są ukazani w popiersiach, stoją wyprostowani, w miarę poważni, ale zdecydowanie nie smutni. Raczej wsłuchani, skupieni, uważni. Oboje są szczupli i ubrani w stroje w zielonkawo-żółtawym kolorze musztardy. Kasia ma na sobie prostą sukienkę lub bluzkę, Jacek koszulę zapiętą do wysokości klatki piersiowej. Oboje mają ciemne włosy, Kasia znacznie dłuższe, sięgające ramion, a czoło przesłania jej grzywka. Jacek ma włosy raczej krótkie, kończące się na wysokości ucha. I w zasadzie nic więcej na okładce już się nie dzieje, zdjęcie kończy się mniej więcej w 2/3 wysokości obwoluty, a nad nim ciągnie się pas musztardowego marginesu. Na nim, w lewym górnym rogu znalazła się nazwa zespołu. Kwiat Jabłoni został napisany małymi, drukowanymi literami. Tytuł płyty został umieszczony po drugiej stronie, w prawym, górnym rogu. Jest zapisany do góry nogami prostą czcionką w kolorze brudnego żółtego.

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy

Lista utworów:

 1. Niemożliwe
 2. Dzień dobry
 3. Nie ma czasu
 4. Nic więcej
 5. Dziś późno pójdę spać
 6. Za siódmą chmurą
 7. Kto powie mi jak
 8. Chodźmy nad wodę
 9. Wzięli zamknęli mi klub
 10. Wodymidaj intro
 11. Wodymidaj
 12. Turysta (bonus track)