Okładka płyty zespołu Kwiat Jabłoni. Główny, centralny element okładki to dość duży kolaż w stonowanych barwach. Dominują w nim odcienie różu, szarości, ciemna zieleń. W centrum kolażu wyciągnięta dłoń trzyma pomnik Syrenki Warszawskiej. Za Syrenką widoczne są częściowo budynki: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wieża Zygmuntowska Zamku Królewskiego, Rotunda i Pałac Kultury. Z wieży do lotu poderwało się stadko ptaków, odlatują w prawo, poza centralny kolaż. Całość wpisano w anatomiczny rysunek ludzkiego serca.

Kwiat Jabłoni i Goście

Wykonawca: Kwiat Jabłoni i Goście
Okładka: Wolne serca

Wolne serca

2022 rok

Album Wolne Serca wydano z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Na płytę składa się dziesięć reinterpretacji polskich piosenek obracających się wokół tematyki wolności oraz patriotyzmu. Jak mówią sami artyści, Kasia i Jacek Sienkiewiczowie:

„Chcieliśmy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi.”

Tło okładki ma kolor pomiędzy beżem a bladym różem. Lekkie zacieki i przybrudzenia sprawiają, że może kojarzyć się ze ścianą starego budynku. Główny, centralny element okładki to dość duży kolaż w stonowanych barwach. Dominują w nim odcienie różu, szarości, ciemna zieleń. W centrum kolażu wyciągnięta dłoń trzyma pomnik Syrenki Warszawskiej. Za Syrenką widoczne są częściowo budynki: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wieża Zygmuntowska Zamku Królewskiego, Rotunda i Pałac Kultury. Z wieży do lotu poderwało się stadko ptaków, odlatują w prawo, poza centralny kolaż. Całość wpisano w anatomiczny rysunek ludzkiego serca. Zza niego tu i ówdzie wyrastają kwiaty jak ze starych rycin, a na kilku kwiatach przysiadły motyle.

Wokół serca umieszczono nazwiska i pseudonimy artystów występujących gościnnie. Od każdego napisu do rysunku serca biegnie przerywana linia, jak gdyby były to nazwy różnych elementów anatomicznych. Wymienieni artyści to: Kuba Kawalec, Igo, Miuosh, Jucho, Natalia Kukulska, Natalia Grosiak, Kasia Lins, Sanah.

U dołu okładki widnieje napis: Kwiat Jabłoni i goście. Wolne serca. Na okładce oraz w całej oprawie albumu został użyty font „Cyrulik”. Inspiracją do jego powstania był krój używany w przedwojennej gazecie „Cyrulik Warszawski”. Styl tej czcionki, kolorystyka okładki i charakter grafik nasuwają skojarzenia z estetyką z dawnych lat.

Autorka: Michalina Adamska

Lista utworów:

  1. Nie, nie, nie
  2. Wolne ptaki feat. Natalia Kukulska
  3. Jutro możemy być szczęśliwi feat. Kasia Lins
  4. Światła miasta feat. Miuosh
  5. Warszawa, ja i ty feat. Sanah
  6. Klus Mitroh feat. Igo
  7. Płachta nieba feat. Jucho
  8. Trwaj chwilo, trwaj feat. Natalia Grosiak
  9. Mówię ci, że
  10. Nie pytaj o Polskę feat. Kuba Kawalec