Homosapiens to jeden z ciekawszych i nieco zapomnianych zespołów grających szerokorozumianą muzykę gitarową. Okładkę drugiego i ostatniego albumu grupy noszącego tytuł Big Frank zdobi rysunkowa postać na brązowym tle.

Homosapiens

Wykonawca: Homosapiens
Okładka: Big Frank

Big Frank

2002

Homosapiens to jeden z ciekawszych i nieco zapomnianych zespołów grających szerokorozumianą muzykę gitarową. Okładkę drugiego i ostatniego albumu grupy noszącego tytuł Big Frank zdobi rysunkowa postać na brązowym tle. Można powiedzieć, że jest to minimalistyczny projekt, bez fajerwerków, bez zdobień, nawiązań czy wizualnego przepychu. Jest więc zupełnie odwrotnie, niż muzycznie, na samej płycie. Wzrok przykuwa centralnie umiejscowiona biała postać mężczyzny ze sporą nadwagą. Sprawia on wrażenie wziętego żywcem z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Mężczyzna jest ubrany klasycznie: ręce trzyma w kieszeniach garniturowych spodni, ma koszulę z krawatem, szelki i kapelusz. Taki strój w połączeniu z tytułem płyty przywodzi na myśl czasy prohibicji w USA.  

Sam Frank mógłby zapewne być jednym z zakapiorów Ala Capone. Kapelusz ma nieco nasunięty na oczy a twarz nalaną, narysowaną zresztą dość schematycznie, tak jak i cała postać.

 W górnym lewym rogu okładki znajduje się napis homosapiens, a w dolnym prawym – tytuł płyty, oba pisane małymi literami.

Lista utworów:

 1. Elephant
 2. Cauliflower
 3. What You Need
 4. The Difference
 5. Bolder
 6. Ringmaster
 7. Long Road
 8. Illegal Death
 9. Carambole
 10. Wounded
 11. Far From Now
 12. Light From The Open Door
 13. Last Night Lounge / Pig A Rope (Hidden Track)