Okładka płyty Diany Ross. Okładka utrzymana w odcieniach różu i czerwieni. Tytuł, będący zarazem nazwiskiem artystki, może kojarzyć się z tymi kolorami. Okładka to fotografia Diany Ross wypełniająca niemal cały kadr.Piosenkarka ma głowę zwróconą na wprost, ale tułów skręcony w lewo. Patrzy spokojnie, z pewną nonszalancją, a przy tym pół siedzi, pół leży. Jedno kolano ma uniesione do góry, a lewą rękę, lekko ugiętą w łokciu, wyciąga  do tyłu - prawdopodobnie opiera się o coś. Diana Ross ubrana jest w zwiewną luźną suknię w kolorze czerwonym. Suknia odsłania bark, szyję i fragment dekoltu. Artystka ma pomalowane na czerwono usta i małe błyszczące kolczyki w uszach. Czarne włosy tworzą imponującą burzę. Artystka jest oświetlona czerwonym światłem, więc zarówno skóra, jak i włosy są spowite czerwoną poświatą. Tło jest bladoróżowe, prawdopodobnie także dzięki odpowiedniemu oświetleniu. W lewym górnym rogu widnieje tytuł płyty - Ross. litera R jest większa i wytłuszczona, pozostałe litery nieco mniejsze i delikatniejsze. W lewym dolnym rogu znak graficzny DMM i napis „Direct Metal Mastering” w brązowym kółku.

Diana Ross

Wykonawca: Diana Ross
Okładka: Ross

Ross

1983 rok

Diana Ross, gwiazda sceny R’n’B, wydała 25 albumów studyjnych. Niektóre płyty noszą te same tytuły – dwa albumy: „Diana Ross”, dwa albumy: „Ross” i jeden: „Diana”. Opisywany album to „Ross” wydany w 1983 roku. Jest to czternasta płyta artystki wydana przez RCA Records w Ameryce i przez Capitol Records w Europie.

Okładka jest utrzymana w odcieniach różu i czerwieni. Tytuł, będący zarazem nazwiskiem artystki, może kojarzyć się z tymi kolorami. Okładka to fotografia Diany Ross wypełniająca niemal cały kadr.

Piosenkarka ma głowę zwróconą na wprost, ale tułów skręcony w lewo. Patrzy spokojnie, z pewną nonszalancją, a przy tym pół siedzi, pół leży. Jedno kolano ma uniesione do góry, a lewą rękę, lekko ugiętą w łokciu, wyciąga  do tyłu – prawdopodobnie opiera się o coś. Diana Ross ubrana jest w zwiewną luźną suknię w kolorze czerwonym. Suknia odsłania bark, szyję i fragment dekoltu. Artystka ma pomalowane na czerwono usta i małe błyszczące kolczyki w uszach. Czarne włosy tworzą imponującą burzę. Artystka jest oświetlona czerwonym światłem, więc zarówno skóra, jak i włosy są spowite czerwoną poświatą. Tło jest bladoróżowe, prawdopodobnie także dzięki odpowiedniemu oświetleniu. W lewym górnym rogu widnieje tytuł płyty – Ross. litera R jest większa i wytłuszczona, pozostałe litery nieco mniejsze i delikatniejsze. W lewym dolnym rogu znak graficzny DMM i napis „Direct Metal Mastering” w brązowym kółku.

Tylna strona okładki to bladoróżowe napisy na czerwonym tle. Podobnie jak tytuł płyty z przodu, są one wykonane dwoma rodzajami czcionek. W lewym górnym rogu widnieje imię artystki „Diana”, w prawym dolnym, zajmujący jedną czwartą okładki tytuł / nazwisko – „Ross”. Ponad nim, dużo mniejszą czcionką, zapisana została lista utworów. W lewym dolnym rogu znalazły się jeszcze znaki wytwórni.

Co z pozostałymi informacjami? Po te trzeba sięgnąć do wnętrza. Na cukierkowo różowej wewnętrznej kopercie drobnym drukiem zamieszczono wszelkie informacje – listę tytułów z autorami, teksty piosenek i szczegółową listę producentów, a nawet odręczny autograf samej Diany Ross.

 Autor: Andrzej Zugaj

Lista utworów:

  1. That’s How You Start Over
  2. Love Will Make It Right
  3. You Do It
  4. Pieces Of Ice
  5. Let’s Go Up
  6. Love Or Loneliness
  7. Up Front
  8. Girls