Bohaterami okładki są ukazani na zdjęciu kobieta i prawdopodobnie mężczyzna. Prawdopodobnie, bo jego płeć domyślamy przede wszystkim ze stroju, na który składają się czarna marynarka, biała koszula i czarny krawat. Twarzy, głowy postaci nie widać, jest skryta pod nieprzenikliwym, szarym woalem, a materiał wije się w prawą stronę, jakby rozwiewał go wiatr. Obie postaci stoją przodem do siebie, a bokiem do widza/ słuchacza. Kobieta i mężczyzna są blisko, a ona jest pochylona w stronę mężczyzny i prawdopodobnie go całuje. Jej usta znajdują się na wysokości ust mężczyzn

Bovska

Wykonawca: Bovska
Okładka: Kęsy

Kęsy

2018 rok

Namiętność? Być może. A może jakaś romantyczna zachłanność… To też jest prawdopodobne, chociaż bowiem wiele jest w tej okładce oczywistego, co najmniej tyle samo jest niedopowiedzenia.

Bohaterami okładki są ukazani na zdjęciu kobieta i prawdopodobnie mężczyzna. Prawdopodobnie, bo jego płeć domyślamy przede wszystkim ze stroju, na który składają się czarna marynarka, biała koszula i czarny krawat. Twarzy, głowy postaci nie widać, jest skryta pod nieprzenikliwym, szarym woalem, a materiał wije się w prawą stronę, jakby rozwiewał go wiatr. Obie postaci stoją przodem do siebie, a bokiem do widza/ słuchacza. Kobieta i mężczyzna są blisko, a ona jest pochylona w stronę mężczyzny i prawdopodobnie go całuje. Jej usta znajdują się na wysokości ust mężczyzny. Być może go jednak podgryza, wszystko jest tak zasłonięte, że pewności nie ma. Nie wiadomo też, czy kobieta jest ubrana, na okładkowym zdjęciu znalazły się tylko jej głowa, szyja i górna część tułowia, wszystko pozbawione jakichkolwiek oznak stroju. W uchu kobieta ma okrągły kolczyk, włosy ma ciemne, zaczesane w mały koczek na czubku głowy. Na zdjęciu widoczne jest tylko jedno oko kobiety i, co zastanawiające, okiem tym zdaje się ona patrzeć na widza/ słuchacza, a nie na stojącego blisko niej mężczyznę.

Zdjęcie nie zajmuje całej okładki, otaczają je dosyć szerokie marginesy tła. Tło tworzą, przenikające się od góry, kolory żółto-pomarańczowo-różowy. Na samej górze, bliżej lewej strony, widnieje biały, jakby odręczny napis Bovska. Pod nim znalazł się drugi, również jakby odręczny, ale większy różowy napis Kęsy.

Album jest trzecim w dorobku piosenkarki wydawanym rok po roku. Wszystkie sięgają do podobnej estetyki elektronicznego popu, na każdym jednak Bovska zaznacza odrębność zebranych utworów. I co ważne, pop w wydaniu Bovskiej kusi nie tylko tanecznymi melodiami, ale i mądrymi, niebanalnymi tekstami.

Autorzy: Roberto i Karola Więckowscy

Lista utworów:

 1. Mocno mocno
 2. Komfort
 3. XYZ
 4. Piętro dziewiąte
 5. Kesy
 6. Kimchi
 7. Gdy na mnie patrzysz
 8. Luksus
 9. Bez cukru
 10. Piąty wymiar
 11. Jim
 12. Na niby – bonus track