Okładka płyty utrzymana jest w bardzo spokojnej kolorystyce, dominują na niej odcienie jasnego brązu, beżu i kości słoniowej. Na okładce umieszczone jest zdjęcie piosenkarki. Sfotografowana jest na gładkim brązowym tle. W kadrze ujęta jest twarz oraz ramiona dziewczyny.  Całość oświetlona jest miękkim, jasnym światłem.

Billie Eilish

Wykonawca: Billie Eilish
Okładka: Happier Than Ever

Happier Than Ever

2021 rok

„Happier Than Ever” to drugi album nagrany przez Billie Eilish. Okładka płyty utrzymana jest w bardzo spokojnej kolorystyce, dominują na niej odcienie jasnego brązu, beżu i kości słoniowej. Na okładce umieszczone jest zdjęcie piosenkarki. Sfotografowana jest na gładkim brązowym tle. W kadrze ujęta jest twarz oraz ramiona dziewczyny.  Całość oświetlona jest miękkim, jasnym światłem.

Billie zwrócona jest przodem do fotografa, głowę nieznacznie odwraca w lewo, zbliżając policzek do lewego ramienia. Spoglada w górę. Oczy są lekko opuchnięte, rzęsy mokre a na prawym policzku widać ślady łez. Dziewczyna ma spokojny wyraz twarzy.

Piosenkarka ma bardzo jasne, prawie platynowe włosy. Jasna grzywka opada na czoło i kontrastuje z ciemnymi brwiami dziewczyny. Dłuższe kosmyki włosów opadają na ramiona. Billie ubrana jest w jasny, kremowy kardigan. Ręce skrzyżowała przed sobą, dłońmi obejmując ramiona nieco powyżej łokci. Sweter układa się w miękkie fałdy, których załamania są podkreślone przez padające z góry światło. Luźny dekolt odsłania obojczyki i z prawej strony zsuwa się, odsłaniając fragment ramienia.

Spokojny wyraz twarzy i beżowa kolorystyka dają delikatny, miękki efekt. Kompozycja zdjęcia jest statyczna i spokojna.

W lewym górnym rogu, niewielkimi białymi literami przypominającymi kaligraficzne pismo odręczne, zapisany jest tytuł płyty – Happier Than Ever.

Producentem zarówno tej jak i debiutanckiej płyty Billie Eilish, był jej starszy o cztery lata brat – Finneas. Jest on też autorem lub współautorem (wraz z Billie) wszystkich śpiewanych przez nią piosenek. Rodzeństwo ma specyficzny tryb pracy – nie korzystają z typowych studiów nagraniowych, wynajmowanych na czas produkcji płyty. Pierwszy album piosenkarki – When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” – został nagrany w sypialni w rodzinnym domu Billie i Finneasa. Nagrania do drugiej płyty – „Happier than ever” – postały w studiu, które Finneas zbudował w piwnicy swojego domu.

Poza utworami, które znalazły się na wspomnianych płytach, Billie i Finneas napisali i nagrali piosenkę „No time to die” do filmu o tym samym tytule. Utwór został nagrodzony Oscarem jako najlepsza oryginalna piosenka filmowa.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Getting Older
 2. I Didn’t Change My Number
 3. Billie Bossa Nova
 4. my future
 5. Oxytocin
 6. Goldwing
 7. Lost Cause
 8. Halley’s Comet
 9. Not My Responsibility
 10. OverHeated
 11. Everybody Dies
 12. Your Power
 13. NDA
 14. Therefore I Am
 15. Happier Than Ever
 16. Male Fantasy