Okładkę wypełnia zdjęcie, którego autorem jest fotograf Kenneth Cappello. Sceneria może wydawać się dość mroczna, jakby kadr był inspirowany filmami grozy. Fotografię wykonano w ciemnym pomieszczeniu o czarnych ścianach i czarnej podłodze. Wnętrze oświetlone jest jasnym punktowym światłem. Plama światła pada na środek fotografii. Tam ustawione jest proste białe łóżko. Mebel stoi ukośnie, sfotografowany jest od strony jednego z rogów. Na łóżku ułożony jest biały materac. Z prawej strony widać fragment płaskiej poduszki w białej poszewce. Łóżko przykryte jest białą kołdrą, która z lewej strony zwiesza się poza krawędź materaca. Na kołdrze, na rogu łóżka znajdującym się najbliżej fotografa, siedzi Billie Eilish.

Billie Eilish

Wykonawca: Billie Eilish
Okładka: When We All Fall Asleep, Where Do We Go

When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

 2019 rok

„When We All Fall Asleep, Where Do We Go” to pierwszy album Billie Eilish. Płyta ukazała się, kiedy Billie miała niespełna osiemnaście lat. Mimo młodego wieku, piosenkarka była już dość znana. Jej kariera rozpoczęła się od piosenki „Ocean eyes”. Utwór napisał starszy brat Billie – Finneas O’Connell. Nagranie, które w dwa tysiące piętnastym roku umieścił w serwisie SoundCloud, szybko stało się internetowym hitem.

Album When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” ukazał się cztery lata później. Okładkę wypełnia zdjęcie, którego autorem jest fotograf Kenneth Cappello. Sceneria może wydawać się dość mroczna, jakby kadr był inspirowany filmami grozy. Fotografię wykonano w ciemnym pomieszczeniu o czarnych ścianach i czarnej podłodze. Wnętrze oświetlone jest jasnym punktowym światłem. Plama światła pada na środek fotografii. Tam ustawione jest proste białe łóżko. Mebel stoi ukośnie, sfotografowany jest od strony jednego z rogów. Na łóżku ułożony jest biały materac. Z prawej strony widać fragment płaskiej poduszki w białej poszewce. Łóżko przykryte jest białą kołdrą, która z lewej strony zwiesza się poza krawędź materaca.

Na kołdrze, na rogu łóżka znajdującym się najbliżej fotografa, siedzi Billie Eilish. Łóżko jest nieznacznie większe od standardowego, więc przez kontrast dziewczyna wydaje się dość drobna. Jednak proporcje nie są bardzo przesadzone, więc nie jest to od razu zauważalne.

Billie ubrana jest na biało – ma białe skarpetki, białe luźne spodnie i koszulkę z krótkim rękawem.

Piosenkarka siedzi zwieszając nogi z łóżka, a jej stopy nie dosięgają do ziemi. Tułów lekko pochyliła do przodu, pozwalając aby ręce swobodnie opadały wzdłuż nóg. Twarz zwraca w stronę widza. Uśmiecha się, jednak bardziej niż uśmiech uwagę przyciągają jej oczy. Naturalnie piosenkarka ma niebieskie tęczówki, jednak na tym zdjęciu jej oczy są zupełnie białe, pozbawione źrenic i tęczówek.

Proste ciemne włosy sięgają nieco poniżej obojczyków. Zlewają się z czarną ścianą, która jest tłem dla całej sceny.

Fotografia jest kolorowa, jednak na zdjęciu dominują elementy czarne – ściany, podłoga, włosy piosenkarki i białe – pościel, łóżko i ubranie.

Łóżko, które widać na okładce jest dość wysokie. Ma prostą budowę a pod łóżkiem jest wyraźnie sporo wolnej przestrzeni. Kilka lat po ukazaniu się tej płyty, w wywiadzie dla „Vanity Fair”, Billie przyznała, że wolna przestrzeń pod łóżkiem budzi w niej niepokój, dlatego zadbała, aby wszystkie meble w jej domu – łóżko, sofy, krzesła – były zabudowane aż do samej podłogi.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. !!!!!!!
 2. Bad Guy
 3. Xanny
 4. You Should See Me In A Crown
 5. All The Good Girls Go To Hell
 6. Wish You Were Gay
 7. When The Party’s Over
 8. 8
 9. My Strange Addiction
 10. Bury A Friend
 11. Ilomilo
 12. Listen Before I Go
 13. I Love You
 14. Goodbye