Całą okładkę wypełnia spokojna fotografia Madonny. Zdjęcie jest kolorowe. Utrzymane w chłodnej tonacji. Większą część kadru zajmuje głowa piosenkarki ukazana z lewego profilu. Na tym zdjęciu Madonna ma krótkie, najwyżej kilkunastocentymetrowe włosy w kolorze bardzo jasnego blond. Włosy są falowane, uniesione u nasady i zaczesane do tyłu, dzięki czemu odsłaniają całą twarz i szyję kobiety. Piosenkarka odchyla głowę mocno do tyłu. W kadrze znalazły się fragment jej lewego ramienia, szyja wygięta w łuk i wyraźnie zarysowana żuchwa. Twarz kobiety jest oświetlona jasnym, dość ostrym światłem, dzięki temu jej profil wyraźnie odcina się od niewyraźnego, niebieskiego tła. Madonna ma zamknięte oczy i lekko rozchylone usta. Białe zęby kontrastują z ciemną czerwonobrązową szminką. Chłodną tonację całego zdjęcia podkreśla szaro-błękitny cień na powiekach. Cień jest nałożony cienką warstwą, przez co jest półprzezroczysty, rozmyty, a wyraziste, czarne brwi i rzęsy tworzą dla niego naturalną ramę.

Madonna

Wykonawca: Madonna
Okładka: True Blue

True Blue

1986 rok

Madonna znana jest z wyrazistego stylu i częstych metamorfoz wizerunku. Przez lata kariery wielokrotnie zmieniała kolor i długość włosów. Jej stylizacje nieraz szokowały, jednak wiele z nich dziś uchodzi za kultowe. Za kultowy można uznać na przykład zaprojektowany przez Jeana-Paula Gaultiera gorset ze stanikiem w kształcie dwóch stożków, w którym Madonna występowała na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Co ciekawe na okładce płyty True Blue nie ma szokujących strojów czy przykuwających uwagę elementów graficznych. Całą okładkę wypełnia spokojna fotografia Madonny. Zdjęcie jest kolorowe. Utrzymane w chłodnej tonacji. Większą część kadru zajmuje głowa piosenkarki ukazana z lewego profilu.

Na tym zdjęciu Madonna ma krótkie, najwyżej kilkunastocentymetrowe włosy w kolorze bardzo jasnego blond. Włosy są falowane, uniesione u nasady i zaczesane do tyłu, dzięki czemu odsłaniają całą twarz i szyję kobiety.

Piosenkarka odchyla głowę mocno do tyłu. W kadrze znalazły się fragment jej lewego ramienia, szyja wygięta w łuk i wyraźnie zarysowana żuchwa. Twarz kobiety jest oświetlona jasnym, dość ostrym światłem, dzięki temu jej profil wyraźnie odcina się od niewyraźnego, niebieskiego tła.

Madonna ma zamknięte oczy i lekko rozchylone usta. Białe zęby kontrastują z ciemną czerwonobrązową szminką. Chłodną tonację całego zdjęcia podkreśla szaro-błękitny cień na powiekach. Cień jest nałożony cienką warstwą, przez co jest półprzezroczysty, rozmyty, a wyraziste, czarne brwi i rzęsy tworzą dla niego naturalną ramę.

Autorem zdjęcia z okładki jest Herb Ritts, który specjalizował się w czarno-białej fotografii portretowej. To zdjęcie nie było wyjątkiem – oryginalnie zostało wykonane na czarno-białej kliszy, a kolory dodano do niego później, już po wywołaniu, podobnie jak robiono to przed wynalezieniem kolorowej fotografii.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

 1. Papa Don`t Preach
 2. Open Your Heart
 3. White Heat
 4. Live to tell
 5. Wheres the Party
 6. True Blue
 7. La Isla Bonita
 8. Jimmy Jimmy
 9. Love Makes the World Go Round
 10. True Blue (The Color Mix)
 11. La Isla Bonita (Extended Remix)