Mela Koteluk – relacja z koncertu w Narodowym Centrum Piosenki Polskiej w Opolu

Wykonawca: Mela Koteluk
Teledysk: Koncert w NCPP w Opolu 21.10.2021

Tagi: , ,

+audiodeskrypcja +pjm + napisy

Film składa się z kilkusekundowych, przeplatających się stale  ujęć.   Opowiada o koncercie Meli Koteluk, a bohaterami większości scen są Mela, gitarzysta Tomek Serek Krawczyk i tłumaczki języka migowego – Alicja,  Kasia,  Magda i Paulina. Czasami pojawiają się w trzyosobowej grupie – artyści i jedna z tłumaczek,   innym razem występują pojedynczo, w zbliżeniu. Obrazy ze sceny są przeplatane ujęciami publiczności, realizatorów streamingu, zdjęciami monitorów z transmisją koncertu i napisami na żywo. Kolorystyka sceny to odcienie fuksji, czarny, srebrny.    

Film otwiera scena z busa jadącego do Opola. W nim Kasia i Alicja ćwiczą  miganie piosenek. Później pojawiają się między innymi Logo projektu Rock’ad’roll.

Narodowe Centrum Piosenki Polskiej w Opolu, ujęcia publiczności – ktoś wprowadza osobę poruszającą się na wózku, Głusi migają, wszyscy zajmują miejsca. Prezeska fundacji Ania Żórawska otwiera koncert, sceny z występu: Mela, Tomek, tłumaczki języka migowego. Kasia kończy migać, uśmiecha się do Meli, robią żółwika. Miga Paulina, razem z nią  Głusi widzowie.

W ostatnim ujęciu na scenie pojawiają się Mela, Tomek, tłumaczki oraz Ania Żórawska. Biją brawo. Na widowni Głusi unoszą ręce, biją brawo w języku migowym.

Napisy i logotypy. Organizator: Fundacja Kultury bez Barier, partnerzy: Narodowe Centrum Piosenki Polskiej w Opolu, Arto music and media, Fundacja Akademia Młodych Głuchych. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i programu Kultura dostępna.

Szczegóły na www.rockadroll.pl

W filmie wykorzystano utwór „Fastrygi” Meli Koteluk.