Okładka do albumu: U2 – All That You Can't Leave Behind

U2 – All That You Can’t Leave Behind

Wykonawca: U2
Okładka: All That You Can't Leave Behind
Tagi: ,

Opis okładki

Całą okładkę wypełnia czarno biała fotografia. Zdjęcie jest lekko nieostre. Zostało zrobione w hali odlotów na lotnisku Charlesa de Gaulle’a w Paryżu. Na tym lotnisku nakręcony został również teledysk do piosenki Beautiful Day, która była singlem promującym tę płytę.

Wnętrze lotniska jest jasne i przestronne. Wysoki sufit z oknami dachowymi i widocznymi elementami konstrukcji nadaje nowoczesnego, wręcz futurystycznego charakteru.

Na środku hali stoją czterej członkowie zespołu. Ich sylwetki są bardzo ciemne i wyraźnie kontrastują z jasną przestrzenią. Ponieważ zdjęcie jest lekko nieostre, nie widać dokładnie ich rysów twarzy. Muzycy sprawiają wrażenie typowych podróżnych czekających na samolot.

Od prawej stoją kolejno The Edge i Adam Clayton. Obaj są zwróceni przodem do fotografa. The Edge ma na głowie charakterystyczną dla siebie czapkę. Przez ramię ma przewieszoną niewielką torbę. Przed nim, na ziemi, leży futerał na gitarę. Obok kolegi z zespołu, w lekkim rozkroku i z rękami w kieszeniach stoi Adam. Dalej stoi Bono, zwrócony do widza prawym profilem. Jest pochylony i wygląda, jakby sprawdzał coś w paszporcie. Zza niego wychyla się Larry Mullen. Przekrzywia głowę lekko w prawo i wyciąga szyję, jakby próbował dojrzeć coś w oddali lub spojrzeć na osobę, która robi mu zdjęcie.

Mimo, że paryskie lotnisko jest jednym z największych i najbardziej ruchliwych portów w Europie, na zdjęciu jest spokojne i prawie puste. Przy widocznej na drugim planie długiej ladzie ze stanowiskami odprawy pasażerów nie ma ani jednej osoby. Tylko po prawej stronie, za muzykami, widać zarys sylwetki dorosłego, który prowadzi za rękę kilkuletnie dziecko.

W głębi hali, po lewej stronie, jest owalna tablica. Wyświetla się na niej napis J33–3 oraz strzałka w prawo. Oryginalnie w tym miejscu widoczne były numery bramek odprawy. Napis ten został zmieniony przy obróbce cyfrowej zdjęcia. Test to numer wersu w biblijnej księdze Jeremiasza, który w Biblii Tysiąclecia brzmi “Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz”.

W górnej części okładki, prostą czarną czcionką, zapisana jest w jednej linii nazwa zespołu i tytuł płyty.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów

 1. Beautiful Day – 4:08
 2. Stuck in a Moment You Can’t Get Out Of – 4:32
 3. Elevation – 3:47
 4. Walk On – 4:56
 5. Kite – 4:26
 6. In a Little While – 3:40
 7. Wild Honey – 3:46
 8. Peace on Earth – 4:48
 9. When I Look at the World – 4:17
 10. New York – 5:27
 11. Grace – 5:31
 12. The Ground Beneath Her Feet (bonus na brytyjskim wydaniu albumu) – 3:42