Okładka do albumu: The Freuders – Warrior

The Freuders – Warrior

Wykonawca: The Freuders
Okładka: Warrior

Opis okładki

Album „Warrior” to druga długogrająca płyta The Freuders. Zawiera 9 kompozycji, z czego tylko jedna nie jest zaśpiewana w języku angielskim. Po wieloletnich poszukiwaniach niszy, muzyczna zawartość płyty pozwoliła na ostateczne zakwalifikowanie zespołu jako eksperymendalnej eskapady po najśmielszych i najskrajniejszych odmianach rocka progresywnego. Rocka podszytego dużą dozą melodyjności i storytellingu.

Na okładce widnieje portret kobiety w półprofilu. Jest w nieoczywistym, współczesnym ubraniu-kurtce typu bomber, a uroda I uczesanie kojarzą się z klasycystycznymi rzeźbami figurowymi. Pozornie pusty wzrok postaci jest zawieszony w niewidocznej dla odbiorcy przestrzeni. Przełamaniem surowości kreacji są subtelne, pełne usta oraz dziewczęce rysy twarzy.

Postać stanowi symboliczny wektor siły walczącej – Wojowniczka ma za sobą postapokaliptyczną przestrzeń. Jest owiana kurzem i piachem, w stanie widocznego rozpadu (ruiny budynków, zarysy dróg, przytłumione, szarozielone niebo).

Kolorem przewodnim (choć nie głównym) towarzyszącym całości wydania jest żółty. Kontrastuje on z innymi, wykorzystanymi barwami.

Cyberpunkowy klimat apokalipsy uzupełnia zgniłozielona, kwadratowa, pastelowa ramka. Pomiędzy ramką a postacią dziewczyny dodany został żółty kontur, w który wpisana została nazwa albumu. Litery, jakby napisane odręcznie, widnieją przy górnej krawędzi. Na dole znalazły się logo i sigil zespołu.

Ponadto w środku płyty, gdzie podtrzymywana jest atmosfera zniszczenia i rozpadu, zakamuflowane zostały w różnych formach wersy, cytaty oraz hasła przewodnie z utworów znajdujących się na płycie. – Każdy z przytoczonych tekstów stanowi swoiste credo wybranych utworów, a razem tworzą dodatkowy twór wzorowany na wierszu dadaistycznym.

Autorką okładki jest Angela Korzeniowska – artystka malarka urodzona w La Garenne-Colombes, pod Paryżem. Absolwentka malarstwa sztalugowego Akademii Sztuk Pięknych im W. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2017. W jej malarstwie najważniejszy jest człowiek, jego emocje oraz relacje z otoczeniem.

Autorka nazywa swoje obrazy postmodernistycznymi ’zlepkami’ rzeczywistości.

Mają charakter sennej, surrealizującej poetyki i mają żywe kolory.

Do stworzenia okładki wizualnym benchmarkiem były klimaty Mad Max czy FallOut.

Nazwa płyty oraz widniejąca na okładce kobieta zostały uznane za samospełniającą się przepowiednię, materializującą się w Strajku Kobiet w Polsce.

Autor: Olek Adamski, The Freuders

Spis utworów

  1. Hannibal – 3:55
  2. Trauma Coma – 3:37
  3. Pulse – 4:48
  4. Warrior – 5:36
  5. Dijuth – 3:13
  6. Maria Stuart – 5:10
  7. Barbed Wire – 3:15
  8. Tension – 3:48
  9. Anamnesis III – 6:46