Okładka do albumu: Różni wykonawcy – Najpiękniejsza Muzyka Świata POL’AND’ROCK Festiwal

Różni wykonawcy – The Best of 25 Lat – Najpiękniejsza Muzyka Świata POL’AND’ROCK Festiwal

Wykonawca: Różni wykonawcy
Okładka: The Best of 25 Lat – Najpiękniejsza Muzyka Świata POL’AND’ROCK Festiwal

Opis okładki

Wydawnictwo numer TZ 080 nosi tytuł „The Best of 25 Lat – Najpiękniejsza Muzyka Świata POL’AND’ROCK Vestiwal” i jest wersją z grą planszową. Ta muzyczna niespodzianka jest podwójna. Chodzi oczywiście o muzykę, ale i o okładkę tego albumu. Najpierw muzyka. Razem z publicznością festiwalową wybraliśmy utwory 46 artystów, które postanowiliśmy zmieścić na wydawnictwie 3xCD/2xDVD. Nagrania pochodzą z różnych lat i reprezentują, momentami skrajnie różniące się od siebie gatunki muzyczne. Wiedzieliśmy jednak, że takich płyt składanek jest dużo i powinniśmy wymyślić coś nietypowego, innego od wszystkich. Co zrobiliśmy? Dodaliśmy do tego grę planszową, a same pudełko odrobinę rozbudowaliśmy.

Część z płytami jest tylko fragmentem całej zawartości. Pudełko jest podłużne, ma kształt prostokąta, wygląda tak jakby w środku była np. mała kolumna – głośnik. Opakowanie jest bardzo kolorowe, a na pierwszej stronie ma fotę z POL’AND’ROCK Vestiwal. Znalazła się na niej scena i ogromna publiczność. Ludzie trzymają w rękach flagi, kołyszą się, za chwilę będą świadkami otwarcia festiwalu. Bardzo dużo osób trzyma w ręku słoneczniki. Jest piękne niebieskie niebo a scena zachwyca ogromem i kolorami.

Druga strona pudełka to moc flag które powiewają na tle publiczności. Ale wróćmy na pierwszą stronę, bo jest tam bardzo ważna informacja. Znalazła się w niewielkim okrągłym zdjęciu. Okazuje się, że to pudełko jest częścią sceny. Kiedy je otworzymy, to w pierwszej kolejności natkniemy się na dach. Musimy go wyjąć i odpowiednio ustawić pudełko. Wtedy już wiemy, że naprawdę jest ono częścią całej konstrukcji, z której możemy zbudować scenę. Ma ona piękną dekorację z wielką pacyfą, która składa się z wielu linii, rozchodzących się promieniście jak błyskawice. Kiedy zaczniemy montować dach, okaże się, że z przodu tej sceny, jak na prawdziwej festiwalowej, zainstalowane są dwa głośniki. A w pudełku znajdziemy także tasiemkę, na której są małe, ledowe światełka. Taśma ma klej z jednej strony i tak, jak chcemy, przyklejamy ten pasek dokoła sceny. Kiedy włożymy do małego, plastikowego pudełka baterię, ledy odpalają, imitując oświetlenie prawdziwej sceny. Na scenie w podłodze mamy też małe tekturowe wypustki. Należy je wyciągnąć i oprzeć o nie telefon, który podłączamy do umieszczonych w pudełku przewodów. W ten sposób możemy sięgnąć po zawartość, pięknie zaprojektowanych, 5 płyt. Wszystko znajduje się na naszych stronach internetowych telewizji Kręcioła. A wtedy wreszcie rozpoczynamy grę planszową. Kiedy Wy gracie, z Waszego smartfona wydobywa się muzyka. Trzy płyty CD i dwie płyty DVD są do Waszej dyspozycji w każdej chwili o każdej porze. To świadectwo przepięknej, festiwalowej muzyki. O to nam chodziło. Chcieliśmy bardzo, aby to wydawnictwo było inne, niż wszystkie. Chcieliśmy dać Wam grę, która może Was wciągnąć i muzykę, która na pewno przypomni Wam najpiękniejsze chwile, Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Jurek Owsiak, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, POL’AND’ROCK

Lista utworów

 1. Acid Drinkers – Pump the Plastic Heart
 2. Agnieszka Chylińska – Zostaw
 3. Ania Rusowicz & Kamil Czeszel – Jednego Serca
 4. Armia – Niezwyciężony
 5. Big Cyc – Polacy
 6. Bokka – Take my hand
 7. Budka Suflera – Jolka Jolka Pamiętasz
 8. Buzu Squat – Nasze Przebudzenie
 9. Closterkeller – W moim kraju
 10. Coma – Los Cebula i Krokodyle Łzy
 11. Darek Kozakiewicz – Humn Polski
 12. Domowe Melodie – Grażka
 13. Dżem – Whisky
 14. Elektryczne Gitary – Dzieci Wybiegły
 15. Enej – Noc
 16. Gooral & Mazowsze – Karczmareczka
 17. Grubson – Na Szczycie
 18. happysad – My się nie chcemy bić
 19. Hey – Teksański
 20. Hunter – Niewolność
 21. Indios Bravos – Wolna Wola
 22. Jelonek – BaRock
 23. Kabanos – Buraki
 24. Kobranocka – Hipisówka
 25. KSU – 1994 w Okopie
 26. Kwiat Jabłoni – Wzięli Zamknęli Mi Klub
 27. Lao Che – Wojenka
 28. Łąki Łan – Galeon
 29. Łydka Grubasa – Rapapara
 30. Łzy – Agnieszka
 31. Majka Jeżowska – A Ja Wolę Moją Mamę
 32. Nocny Kochanek – Pierwszego nie przepijam
 33. Organek – Głupi Ja
 34. Pidżama Porno – Twoja Generacja
 35. Piotr Bukartyk – Z tylu Chmur
 36. Raz Dwa Trzy – I tylko to wiem
 37. Farben Lehre – Ferajna
 38. Renata Przemyk – Zero (Odkochaj Nas)
 39. Strachy na Lachy – Raissa
 40. Sweet Noise – N.U.E.R.H.A.
 41. T.Love – I Love You
 42. TABU – Jak dobrze Cię Widzieć
 43. Urszula – Na Sen
 44. Voo Voo – Flota Zjednoczonych Sił
 45. Waglewski Fisz Emade – Badminton
 46. Wilki – Nie stało się nic