Ramones – Ramones

Wykonawca: Ramones
Okładka: Ramones
Tagi: ,
audiodeskrypcja

Opis okładki:

Okładka albumu jest czarno-biała. Kadr wypełnia zdjęcie członków zespołu stojących na tle ściany. Dół ściany pokryty jest sfatygowanym tynkiem. Górna połowa ściany, o którą opierają się muzycy, zbudowana jest z nieotynkowanych cegieł.

Od lewej stoją kolejno Johnny, Tommy, Joey i Dee Dee Ramone. Zwróceni są twarzą do fotografa, patrzą w obiektyw, ale nie uśmiechają się. Wszyscy ubrani są bardzo podobnie, ale nie jednakowo. Noszą tenisówki, ciemne, przetarte dżinsy i skórzane kurtki, które z czasem stały się ich znakiem rozpoznawczym i do dziś nazywane bywają ramoneskami. Wszyscy mają długie włosy, popularne w latach 70., szczególnie wśród fanów rocka.

Muzycy przybrali swobodne, nonszalanckie pozy. Po bliższym przyjrzeniu się widać, że Tommy – najniższy z członków zespołu – stoi na palcach i wyciąga się tak wysoko, jak to możliwe. W wyniku tego krótka koszulka,  którą ma na sobie, podciągnęła się odsłaniając brzuch.

Nad głowami muzyków, przez całą szerokość okładki, biegnie duży biały napis Ramones.

Płyta Ramones ukazała się w 1976 roku. Rok później, na okładce trzeciego albumu – Rocket to Russia – muzycy umieścili niemal identyczną czarno-białą fotografię przedstawiającą zespół na tle ceglanej ściany.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów:

Strona A

 1. „Blitzkrieg Bop”
 2. „Beat on the Brat”
 3. „Judy Is a Punk”
 4. „I Wanna Be Your Boyfriend”
 5. „Chain Saw”
 6. „Now I Wanna Sniff Some Glue”
 7. „I Don’t Wanna Go Down to the Basement”

  Strona B

 1. „Loudmouth”
 2. „Havana Affair”
 3. „53rd & 3rd”
 4. „Let’s Dance” (Chris Montez cover)
 5. „I Don’t Wanna Walk Around With You”
 6. „Today Your Love, Tomorrow the World”