Okładka do albumu: Queen – Hot Space

Queen – Hot Space

Wykonawca: Queen
Okładka: Hot Space
Tagi: ,

Opis okładki

Okładka podzielona jest na cztery kwadraty jednakowej wielkości. W każdym z kwadratów znajduje się linearny, uproszczony portret jednego z członków zespołu. Kolory na okładce są bardzo nasycone, intensywne. Kolorystyka okładki i układ kwadratów przypominają obrazy w stylu pop-art.

Lewy górny kwadrat jest czerwony. Widnieje w nim portret Freddy’ego Mercury’ego namalowany ostrą kreską w kolorze granatu. Muzyk przedstawiony jest en face. Rysunek jest pozbawiony detali. Wyraźne zaznaczone są tylko włosy, oczy, wąsy i podbródek wokalisty.

W prawym górnym rogu umieszczony jest kwadrat niebieski, na którym na czerwono przedstawiony został wizerunek basisty – Johna Deacona. Zaznaczona jest jego linia włosów, owal twarzy i nos. Na portrecie muzyk ma tylko jedno – lewe – oko.

W prawym dolnym rogu znajduje się żółty kwadrat z szarym portretem Briana Maya. Gitarzysta znany jest z burzy długich, kręconych włosów i to właśnie jego charakterystyczna fryzura jest najlepiej widocznym elementem rysunku.

W ostatnim kwadracie, na zielonym tle, namalowana została różowa podobizna Rogera Taylora. Jest on przedstawiony z popularną w latach 80. fryzurą, w której włosy z przodu głowy były ostrzyżone dość krótko, a z tyłu opadały na kark i ramiona.

Na górze okładki, pomiędzy portretami Freddy’ego Mercury’ego i i Johna Deacona, znajduje się biały napis Queen. Nazwa zespołu wydrukowana jest prostą, wyraźną czcionką. Pod nią znajduje się tytuł płyty. Ten napis jest mniejszy i wyraźnie przekrzywiony, a czcionka przypomina niezbyt ozdobne pismo odręczne.

Płyta nie została na początku najlepiej przyjęta przez fanów i krytyków. Nie ma co kryć – różniła się od wcześniejszych dokonań, wyraźnie pobrzmiewają na niej dźwięki disco i funk. I chociaż grupa zawsze mieszała różne style, na taką mieszankę najwyraźniej niewielu było przygotowanych. A jednak to z tej właśnie płyty pochodzi utwór „Under pressure”, który, jako drugi w historii Queen, znalazł się na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów

 1. Staying Power – 4:10
 2. Dancer – 3:46
 3. Back Chat – 4:31
 4. Body Language – 4:29
 5. Action This Day – 3:32
 6. Put Out the Fire – 3:18
 7. Life Is Real (Song For Lennon) – 3:28
 8. Calling All Girls – 3:50
 9. Las Palabras de Amor (The Words of Love) – 4:26
 10. Cool Cat – 3:26
 11. Under Pressure – 4:02