Rysunek przedstawia Piotra Skrzyneckiego w ciepłym szaliku i charakterystycznym dla siebie czarnym kapeluszu z piórkiem. W lewym ręku trzyma czteroramienną kolorową gwiazdę. Na drugim ręku przysiadł mu jakiś ptak, a u stóp Skrzyneckiego tłoczą się dwie owieczki i baran. Tło za twórcą kabaretu jest mlecznobiałe, a w oddali widnieje gwiazda betlejemska.

Piwnica Pod Baranami – Świątecznie

Wykonawca: Piwnica Pod Baranami
Okładka: Świątecznie

Płyta Piwnicy to zapis Koncertu Bożonarodzeniowego Live, który miał miejsce w Filharmonii Narodowej 20 grudnia 2006 roku. Za projekt okładki odpowiada Larus Studio – Maciej Klejdysz. Wykorzystano na niej rysunek piwnicznego scenografa i rysownika Sebastiana L. Kudasa. Na żółtozłotym tle w jasne prążki i gwiazdki widać, powtarzalny w jego twórczości, kolorowy motyw uśmiechniętego Piotra Skrzyneckiego. Rysunek przedstawia legendarnego twórcę kabaretu w ciepłym szaliku i charakterystycznym dla siebie czarnym kapeluszu z piórkiem. Niczym gwiazdor wyrwany z korowodu kolędników, wiedzie czteroramienną kolorową gwiazdę, którą trzyma w lewym ręku. Na drugim ręku przysiadł mu jakiś ptak, a u stóp Skrzyneckiego tłoczą się dwie owieczki i baran. Są tak blisko siebie, że zostały połączone w jedną bryłę z sześcioma nogami. Tło za twórcą kabaretu jest mlecznobiałe, a w oddali widnieje gwiazda betlejemska. Rysunek Skrzyneckiego na mlecznobiałym tle został umieszczony na środku okładki. Stanowi jakby obraz włożony w grubą, nieregularną w środku ramę. A ta sięga do końca obwoluty i wygląda jak pofalowana tektura, na której, po bokach i na górze, umieszczono po kilka niewielkich gwiazd.

 Całość jest bajkowa, radosna, zachęcająca do posłuchania i zanurzenia się w bożonarodzeniowy świat Piwnicy Pod Baranami.

Autor: Piotr Siła

Lista utworów:

1 Pastorałka Noc
2 Zapowiedź Koncertu
3 Smutny Anioł
4 Karp Świąteczny
5 Wigilijna Noc
6 Dla Miasta I Świata
7 A Gdy Się Rodzisz
8 W Olbrzymim Mieście
9 Złocone Orzechy
10 Cudowna Dziecina
11 Paśli Pasterze
12 Piwniczna Kołysanka Wigilijna
13 Kolęda Góralska
14 Pastuszkowe Modlitwy
15 Pastorałka Z Prezentami
16 Szaleństwa Wigilijnej Nocy
17 Całą Noc Padał Śnieg