Na białym tle czerwony napis Kult. Litery są duże, w większości drukowane, napisane jakby flamastrem. Miejscami są odrobinę grubsze, innym razem trochę cieńsze. Najmniejszą literą jest początkowe „k”, „u” jest nieco większe, „l” i „t” są mniej więcej tej samej wielkości. „Litera „T” kojarzy się przy tym z krzyżem, tworzą ją dwie proste linie,  ta poprzeczna jest krótsza i umieszczona blisko końca kreski pionowej.

Kult – Kult

Wykonawca: Kult
Okładka: Kult
Tagi: ,
audiodeskrypcja

Miało być inaczej, ostatecznie debiut Kultu można uznać za niemal koncept album poruszający sprawy religii i krytycznie patrzący na jej zinstytucjonalizowaną formułę. Do takiego rozłożenia akcentów przyczyniła się cenzura, która nie dopuściła do publikacji piosenek dotykających kwestii społecznych i politycznych – utwory były oczywiście, w charakterystyczny dla Kultu sposób, krytyczne wobec otaczającej muzyków rzeczywistości.

Muzycznie debiutancki Kult korzysta przede wszystkim z tradycji punku, choć zabarwia tę estetykę elementami jazzu, reggae czy psychodelicznego rocka. Urozmaiceń nie jest dużo, ale już wyraźnie słychać na tej płycie muzykę, która będzie definiowała Kult przez następne lata. Okładka albumu jest niezwykle prosta, ascetyczna. Mamy białe tło i czerwony napis Kult. Litery są duże, w większości drukowane, napisane jakby flamastrem. Miejscami są odrobinę grubsze, innym razem trochę cieńsze. Najmniejszą literą jest początkowe „k”, „u” jest nieco większe, „l” i „t” są mniej więcej tej samej wielkości. „Litera „T” kojarzy się przy tym z krzyżem, tworzą ją dwie proste linie,  ta poprzeczna jest krótsza i umieszczona blisko końca kreski pionowej. I nic więcej, przynajmniej w późniejszych wydaniach. Pierwotnie, na płycie winylowej, znalazło się jeszcze logo wydawnictwa. Była to, umieszczona w prawym, górnym rogu, czarno-biała, niewielka grafika klucza wiolinowego.

Autor: Darek Zajkowski

Lista utworów:


1. Wspaniała Nowina – Kult

2. Zabierz Mu Wszystko – Kult

3. Krew Boga – Kult

4. Mędrcy – Kult

5. Religia Wielkiego Babilonu – Kult

6. Posłuchaj, To Do Ciebie – Kult

7. 1932 – Berlin – Kult

8. Konsument – Kult

9. Odnawianie Restauracji – Kult

10. Udana Transakcja – Kult

11. O Ani – Kult

12. Dom Wschodzącego Słońca – Kult