Na złotym tle karykatura Krystyny Prońko narysowana czarnym pisakiem,. Pod spodem napis czarnymi literami: Krystyna Prońko. W dolnym, prawym rogu napis: osobista kolekcja komplet

Krystyna Prońko – Osobista Kolekcja Komplet

Wykonawca: Krystyna Prońko
Okładka: Osobista Kolekcja Komplet

„Osobista Kolekcja Komplet” to składający się z pięciu płyt zbiór siedemdziesięciu piosenek wybranych z bogatego repertuaru artystki. Ciekawe jest to, że wyboru piosenek i ułożenia ich w kolejności na płytach, dokonała sama Prońko.

Projekt okładki wykonał Tomasz J. Kłossowski, wykorzystując rysunek autorstwa Elżbiety Łuniewskiej. Na złotym matowym tle widać czarną karykaturę Krystyny Prońko. Gruba kreska, a zarazem swoisty ascetyzm w pokazaniu samej twarzy, powodują, że okładka nabiera wyjątkowego ciężaru. Piosenkarka przedstawiona jest w trakcie śpiewu do mikrofonu. Zamknięte oczy, szeroko otwarte usta sprawiają, że niemal słyszymy krzyk wykonawczyni „Psalmu stojących w kolejce”, czy „Jesteś lekiem na całe zło”. Całość dopełniają grube czarne imię i nazwisko na dole okładki. Pod imieniem Krystyna widnieje tytuł płyty, a dwa pierwsze jego człony oddzielone są ogonkami litery y, z imienia powyżej. Literki tytułu są drobne, lekkie i, na pierwszy rzut oka, prawie niezauważalne.

Całość gra jednak doskonale.

Autor: Piotr Siła