Joanna Lewandowska-Zbudniewek – Moje podwórko

Wykonawca: Joanna Lewandowska-Zbudniewek
Okładka: Moje podwórko

Opis okładki:

Joanna Lewandowska-Zbudniewek to wokalistka rozmiłowana w pięknej i mądrej piosence, aktorka, kompozytorka. Czasem mówi o sobie, że jest złodziejką piosenek, bowiem wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, aranżuje i przeżywa je po swojemu.

Okładka jej płyty to obraz Paradise autorstwa Jacka Yerki. Umieszczony na czarnym tle zwraca na siebie uwagę. W centrum widnieje brama do brudnej, zapyziałej szarej kamienicy. Ściany są zniszczone i postrzelane kulami, a dodatkowo obwieszone mnóstwem przyklejonych kartek. To takie na wpół zerwane mini-ogłoszenia, przypominające te, które zostawiali powracający do zburzonej stolicy Warszawiacy. Po lewej stronie bramy zwisa nad starą beczką popękana rynna, po prawej stoją obskurne metalowe kubły na śmieci z usypującymi się odpadkami. Jakieś graty, rupiecie, wszystko szare i brudne… Jednak w oddali, niby wewnątrz podwórka, widać rajski ogród. Niebieskie niebo, pośrodku zielone drzewo, winobluszcze. Jednak raj ten wydaje się daleki, odległy. By tam dojść, trzeba przemóc się i ominąć ohydne przeszkody.

Na górze czarnego tła umieszczono imię i nazwisko artystki, na dole tytuł płyty. Każdą literę tworzą kilkukrotne pociągnięcia pisaka czy flamastra…

Autor: Piotr Siła