Na brązowym tle centralnie umiejscowiona biała postać mężczyzny ze sporą nadwagą. Sprawia wrażenie wyciągniętego żywcem z lat 20 ubiegłego wieku. Mężczyzna jest ubrany klasycznie: w garniturowe spodnie, w których trzyma ręce, koszulę z krawatem, szelki i kapelusz. W prawym górnym rogu napis homosapiens, w lewym dolnym rogu: big frank.

Homosapiens – Big Frank

Wykonawca:
Okładka:

Homosapiens to jeden z ciekawszych i nieco zapomnianych zespołów grających szerokorozumianą muzykę gitarową.  Okładkę drugiego i ostatniego albumu grupy noszącego tytuł Big Frank zdobi rysunkowa postać na brązowym tle. Można powiedzieć, że jest to minimalistyczny projekt, bez fajerwerków, bez zdobień, nawiązań czy wizualnego przepychu. Jest więc zupełnie odwrotnie, niż muzycznie, na samej płycie. Wzrok przykuwa centralnie umiejscowiona biała postać mężczyzny ze sporą nadwagą. Sprawia wrażenie wyciągniętego żywcem z lat 20 ubiegłego wieku. Mężczyzna jest ubrany klasycznie: w  garniturowe spodnie, w których trzyma ręce, koszulę z krawatem, szelki i kapelusz, co w połączeniu z tytułem przywodzi na myśl czasy prohibicji w USA. 

Sam Frank mógłby zapewne być jednym z zakapiorów Ala Capone.  W górnym lewym rogu znajduje się napis homosapiens, a w dolnym prawym tytuł płyty, oba pisane małymi literami.

Autor: Marek Szubryt

Lista utworów:


1. Elephant
2. Cauliflower
3. What You Need
4. The Differecne
5. Bolder
6. Ringmaster
7. Long Road
8. Illegal Death
9. Carambole
10. Wounded
11. Far From Now
12. Light From The Open Door
13. Last Night’s Lounge