Okładka do albumu: happysad – Ciało obce

happysad – Ciało obce

Wykonawca: happysad
Okładka: Ciało obce
Tagi: ,

Opis okładki

Ta okładka to królestwo szarości. Na szarym tle w centralnym punkcie znajduje się kosmonauta. Jego strój jest nieco ciemniejszego odcienia szarości, lekko wpadający w czerń. W prawym dolnym rogu leży przewrócone krzesło. Prawdopodobnie to z niego została poderwana postać.

Kosmonauta jest ubrany od stóp do głowy, ma na sobie pełen strój, który pozwala na funkcjonowanie w kosmosie. Twarz oczywiście przesłania mu hełm, trudno więc powiedzieć cokolwiek o malujących się na niej emocjach. A na wysokości brzucha ma przymocowaną długą, cienką rurę, która może kojarzyć się z pępowiną. Można odnieść wrażenie, że ma to związek z tytułowym “ciałem obcym”, które może chcieć się wyrwać z wnętrza, by pozbyć się duszących emocji.

Ciało obce to siódmy album happysad, nagrany w 2016 roku, a wydany w 2017 roku. Płyta była nagrywana w ponad stuletniej stodole, w miejscowości Nowe Kawkowo. Zespół, ponownie pod okiem producenta, Marcina Borsa, nagrał jedenaście piosenek, po raz pierwszy w historii w sześcioosobowym składzie. Teledyski, które powstały do piosenek z albumu, w większości odwołują się w warstwie wizualnej właśnie do stuletniej stodoły, a więc do miejsca, w którym był rejestrowany materiał.

Autorka: Żaneta Gotowalska

Lista utworów

  1. Dłoń – 2:31
  2. Nie umiem kłamać – 3:36
  3. Medellin – 5:59
  4. Czwarty dzień – 4:00
  5. Dług – 5:15
  6. XXM – 3:49
  7. Ciało obce – 3:37
  8. Idę – 3:48
  9. Heroina – 6:30
  10. Nadzy na mróz – 5:26