Okładka do albumu: Hadag Nahash – 6

Hadag Nahash – 6

Wykonawca: Hadag Nahash
Okładka: 6

Hadag Nahash – 6 Rok 2010

Opis okładki

6 to szósta płyta izraelskiego zespołu Hadag Nahash. Zespół został założony w Jerozolimie w 1996 roku. Zespół tworzy muzykę, ale równie ważne w tej twórczości są teksty, w nich Hadag Nahash komentuje to, co dzieje się w polityce, w życiu społecznym, reaguje na wszystko, co uzna za ważne w otaczającej go codzienności.

Okładka płyty to przykład minimalizmu wizualnego. Treści jest jednak w tym projekcie całkiem sporo, znacznie więcej, niż kształtów i kolorów. Okładkę wypełnia żółte tło. Na nim wydrukowana jest duża, czarna cyfra 6.

Szóstka jest umieszczona na środku i wypełnia większą część kadru. Planszę z szóstką przykrywa szyba. Szkło jest rozbite. Ślad po uderzeniu w szybę znajduje się prawie na środku okładki, jest tylko nieznacznie przesunięty w stronę jej lewego górnego rogu. W tym miejscu szyba potłuczona jest na drobne kawałki i stąd promieniście rozchodzą się pęknięcia, które sięgają aż do brzegów okładki.

W lewym dolnym rogu okładki umieszczone jest niewielkie logo zespołu. Logo to żółte kółko z czarnym konturem. W kółku przedstawiona jest z profilu sylwetka sikającego chłopca. Sylwetka jest jednolicie czarna, więc nie widać na niej szczegółów takich jak rysy twarzy czy detale stroju. Wyraźnie zarysowany jest tylko kontur czapki z daszkiem, którą chłopiec ma założoną daszkiem do tyłu.

Pod logotypem znajduje się nazwa zespołu zapisana prostą, czarną czcionką, literami alfabetu hebrajskiego.

Autorka: Pola Zygmunt

Lista utworów

 1. Super Groove – 0:43
 2. Ani Ma’amin – 3:58
 3. Lo Maspik – 3:14
 4. Shir Nechama – 4:00
 5. BaSalon Shel Solomon – 5:53
 6. Od Ach Echad – 3:27
 7. Little Man – 4:37
 8. Many Lights – 4:27
 9. Jambalaya – 0:52
 10. Ma’arbolet Shel Chol – 4:37
 11. War – 4:12
 12. Super Groove – 5:45
 13. That Ain’t What It’s All About – 3:45