Elvis Presley – Elvis Presley

Wykonawca: Elvis Presley
Okładka: Elvis Presley

Całą okładkę wypełnia czarno-biała fotografia Elvisa Presleya. Młody piosenkarz widoczny jest od pasa w górę, ubrany w ciemną koszulę i jasną marynarkę. Jest w trakcie koncertu. Śpiewa i akompaniuje sobie na jasnej gitarze akustycznej. Presley pochłonięty jest występem. Zdjęcie wykonano, kiedy śpiewając szeroko otworzył usta, jednocześnie przymykając oczy.

Postać piosenkarza wypełnia niemal cały kadr. Na drugim planie, z prawej strony, widoczny jest zarys postaci innego muzyka.

Z monochromatyczną, czarno-białą fotografią kontrastuje kolorowe nazwisko piosenkarza, będące jednocześnie tytułem płyty. Wzdłuż lewej krawędzi okładki, w pionie, zapisane jest imię Elvis. Napis wykonano prostą czcionką w kolorze jaskraworóżowym. Wzdłuż dolnej krawędzi biegnie napis Presley. Wykonany jest tą samą czcionką, tym razem w kolorze jasnozielonym.

W późniejszych latach inne zespoły nawiązywały do stylistyki tej okładki, zestawiając czarno-białe zdjęcie z różowo-zielonymi napisami. Najpopularniejszą okładką wzorowaną na albumie Elvis Presley jest płyta London Calling zespołu The Clash.

Autorka: Pola Zygmunt