Okładka do albumu: Breakout –

Breakout – Blues

Wykonawca: Breakout
Okładka: Blues
Tagi: ,

Opis okładki

Okładka “Blues”, trzeciego albumu studyjnego zespołu Breakout, na stałe wpisała się w historię polskiej muzyki. Autorem obwoluty jest Marek Karcewicz – jeden z najpłodniejszych twórców okładkowych w Polsce. Miał powiedzieć kiedyś, że najlepszą rzeczą jaka go w życiu spotkała, to fakt, że został zwolniony z pracy i… mógł zająć się fotografią.

Sama okładka, zgodnie z zasadą “less is more”, jest dość oszczędna w formie. Lwia jej część to srebrno-szare tło. Na lewej połowie została umieszczona postać idącego Tadeusza Nalepy z synem Piotrem. W prawej ręce lider Breakout trzyma gitarę klasyczną, natomiast w lewej – dłoń swojego syna. Nalepa jest ubrany w kurtkę i spodnie z jeansu. Do tego zwykły t-shirt bez napisów i niczym niewyróżniające się buty. Ma długie włosy i minę nie wykazującą żadnych konkretnych emocji. Może to zasługa temperatury? Bo zdjęcie wykorzystane w projekcie okładki zostało wykonane w mroźny, zimowy dzień na warszawskim Powiślu. To tłumaczyłoby dlaczego syn Nalepy ma pod szyją przewiązany szal, a zaciśniętą dłoń próbuje chronić przed zimnem – chowając ją w rękaw swetra. Chłopiec, z lekko zarysowanym uśmiechem na twarzy, dziarskim krokiem towarzyszy ojcu. Obaj idą w stronę Karewicza.

W prawej, górnej części okładki umieszczony został tytuł płyty i nazwa wykonawcy. Tytuł albumu położony wyżej I bliżej prawej krawędzi okładki, – został napisany samymi konturami. Litery są czarne I ,mają charakterystyczne, opływowe kształty.

Nieco niżej mieści się nazwa zespołu. Jest napisana wyraźną, pogrubioną, czerwoną czcionką.

Autor: Waluś Kraksa Kryzys

Lista utworów

Strona A

  1. Ona poszła inną drogą – 3:35
  2. Kiedy byłem małym chłopcem – 3:10
  3. Oni zaraz przyjdą tu – 3:00
  4. Przyszła do mnie bieda – 2:00
  5. Pomaluj moje sny – 2:45
  6. Usta me ogrzej – 4:07

Strona B

  1. Gdybym był wichrem” – 7:57
  2. Co stało się kwiatom” – 6:16
  3. Dzisiejszej nocy” – 4:09

Posłuchaj utworu z albumu Breakout – Blues

Breakout – Ona przyszła inną drogą– Posłuchaj w serwisie YouTube. Otwiera się w nowym oknie.